Powiat Ząbkowicki. Każdego roku na przełomie zimy i wiosny docierają do nas informacje o licznych przypadkach pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, gałęzie trzcinowisk lub pozostałości po zeszłorocznych zbiorach. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby
Statystyki nie kłamią
Pamiętajmy przez czyjąś nierozwagę może dojść do ogromnej tragedii, w której ucierpieć lub zginąć może człowiek. Wypalanie traw nie przynosi pozytywnych skutków dla ekosystemu a wręcz przeciwnie prowadzi do jego wyjałowienia - informuje mł.ogn. Paweł Kozdrowski z ząbkowickiej straży pożarnejW związku z pożarami suchej trawy wiosną 2022 roku na terenie naszego powiatu:
- spaleniu uległa powierzchnia 46 hektarów,
- łącznie strażacy do ugaszenia 102 pożarów zużyli 235 000 litrów wody,
- uratowano 4 budynki w których pożar powstał od „palącej się suchej trawy.
Zobacz również: Poseł Marcin Gwóźdź częstuje robalami
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.