reklama
reklama

Powiat ząbkowicki. Ile promili można mieć we krwi?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Jędrzej Wojnar/Agencja Wyborcza.pl

Powiat ząbkowicki. Ile promili można mieć we krwi? - Zdjęcie główne

Powiat ząbkowicki. Jaka jest dopuszczalna ilość alkoholu w organizmie? | foto Jędrzej Wojnar/Agencja Wyborcza.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnalePowiat ząbkowicki. Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok, a przed nim Sylwester. Wielu z nas będzie uczestniczyło w porządnie zakrapianych imprezach. Ile promili można mieć we krwi?
reklama

Wielu z nas będzie bawić się na imprezach, dlatego najlepiej było by odpuścić sobie jazdę samochodem na cały następny dzień. Jeśli już musisz jechać, zobacz jaka ilość alkoholu w organizmie jest dopuszczalna. 

 

Nie musisz? Nie jedź! 

Wydawałoby się, że jest to powszechna wiedza. Jednak nie wszyscy orientują się, że w każdej jednostce policji, można przed jazdą, za darmo zbadać się alkomatem. Takie badanie nie zawsze uda się wykonać. Jeśli więc nie mamy pewności co do swojego stanu trzeźwości - lepiej w ogóle nie wsiadać za kółko. 

 

Ile promili ma się po piwie, a ile po wódce?  

reklama

Poziom alkoholu we krwi nie może przekroczyć 0,2 promila. Jak wpływają na nas poszczególne alkohole? 

  • Uśredniony wynik dla jednego piwa wynosi 0,26 promili we krwi. Jest to więc stan, kiedy przekroczone zostały dopuszczalne promile.
  • Przyjmując, że kieliszek wina to 100 ml o mocy 12%, mężczyzna o wadze ok. 80 kg, będzie mieć ok. 0,1 promili po ok. godzinie od spożycia. Natomiast kobieta ważąca ok. 50 kg, po godzinie od wypicia będzie mieć ok. 0,35 promili - Znów, zdecydowanie za dużo. 
  • A kieliszek wódki o pojemności 50 ml i stężeniu 40%? Mężczyzna ważący ok. 80 kg, po godzinie otrzyma wynik ok. 0,15 promili, natomiast kobieta o wadze ok. 50 kg – 0,45 promili.

 

reklama

Ile czasu po wypiciu można prowadzić samochód?

To zależy przede wszystkim od mocy trunku, naszego stanu i tego, czy piliśmy na czczo, czy też nie. Przyjmuje się, że organizm potrzebuje ok. 3 godzin, aby pozbyć się z organizmu alkoholu z jednego piwa.  

Należy jednak pamiętać, że te dane są uśrednione. W każdym przypadku może być zupełnie inaczej, u niektórych alkohol utrzymuje się we krwi o wiele dłużej. Dlatego jedyną pewność daje wynik badania alkomatem. Piłeś? Nie jedź - czy to rowerem czy samochodem.  

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama