reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie. Policjant odnalazł zaginioną staruszkę na polu kukurydzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie. Policjant odnalazł zaginioną staruszkę na polu kukurydzy - Zdjęcie główne

foto KPP Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale 10 godzin poza domem była schorowana 85-latka. Przed zmrokiem odnalazł ją kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego ząbkowickiej komendy asp. szt. Paweł Pitoń.
reklama

Policja informację o zaginięciu 85-latki otrzymała od zaniepokojonego członka rodziny w czwartek, 31 sierpnia po godz. 18. Mieszkanka gminy Ząbkowice Śląskie nie miała ze sobą telefonu, a z miejsca zamieszkania wyszła około godziny 9. 

Od razu wszczęto poszukiwania, a dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policjantów, którzy doskonale wiedzieli, że w tym przypadku liczy się każda godzina, a nawet minuta. Kobieta była w podeszłym wieku, a niedługo miał zapadać zmrok, co oprócz znacznego utrudnienia poszukiwań wiązało się również ze spadkiem temperatur na zewnątrz. Teren poszukiwań był trudny ponieważ w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania zaginionej znajdowały się pola oraz las - relacjonuje aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek. 

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawdzając najpierw przylegle tereny. Na miejsce udał się również kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego ząbkowickiej komendy asp. szt. Paweł Pitoń. Swoje poszukiwania rozpoczął on na pobliskim polu kukurydzy i tam właśnie zauważył zdezorientowaną i przestraszoną 85-latkę. Kobieta została szczęśliwie odnaleziona w niespełna 2 godziny po zgłoszeniu zaginięcia przez rodzinę.

Poszukiwania osób w podeszłym wieku są niezwykle trudne - zaznacza aspirant sztabowa Mazurek. - Często są to osoby schorowane, przyjmujące na stałe leki, które wyszły z domu nie informując członków rodziny o celu swojej wyprawy. W takich sytuacjach trudno przewidzieć gdzie te osoby mogą się udać, gdyż zaginieni są zdezorientowani i rzadko posiadają przy sobie telefon. Ponownie apelujemy więc do najbliższych, którzy sprawują opiekę nad dziećmi i osobami w podeszłym wieku. Starajmy się robić wszystko, by osoby te nie wychodziły bez naszej wiedzy, szczególnie do lasu, gdzie powinny w miarę możliwości zawsze być pod nadzorem. Pamiętajmy, by w zawsze miały przy sobie telefon komórkowy z naładowaną baterią, a także kartkę z numerami telefonów do opiekunów. Każdy przypadek zaginięcia takiej osoby należy niezwłocznie zgłaszać policji. Tylko szybko i sprawnie podjęte działania dają szansę na szczęśliwe odnalezienie zaginionego - dodaje. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama