Czworo ozdrowieńców, nikogo pod nadzorem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Czworo ozdrowieńców, nikogo pod nadzorem - Zdjęcie główne

Nie ma nowych zakażeń w powiecie. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Od soboty mamy już 28 ozdrowieńców w powiecie ząbkowickim (było 24). Od dziś - nikogo pod nadzorem epidemiologicznym.

Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni i odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Przeprowadzany jest „na wszelki wypadek” np. w sytuacji, gdy ktoś pracował w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa, ale nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub osobą chorą. Dla osoby objętej takim nadzorem najlepszym wyjściem jest wtedy praca zdalna, maksymalne ograniczenie kontaktów z innymi osobami i wyjść z domu. Dwa razy dziennie należy mierzyć sobie temperaturę i uważnie kontrolować swój stan zdrowia.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śląskich informuje, że na dziś liczba zdiagnozowanych pacjentów (dodatnich) SARS-CoV-2 od początku trwania epidemii to 42 osoby; liczba ozdrowieńców - 28 osób; liczba zgonów - 1 osoba; liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 0 osób; liczba osób objętych kwarantanną - 77 osób (w tym 44 osoby objęte obowiązkową kwarantanną dla osób przyjeżdżających do kraju z zagranicy oraz ich domowników).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE