reklama

25-latka miała na koncie cztery listy gończe. Wpadła z narkotykami

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnaleZąbkowiccy policjanci zatrzymali 25-latkę podejrzaną o oszustwo. Kobieta w lutym br. oszukała 87-letnią mieszkankę Barda. Kobieta w momencie zatrzymania była już poszukiwana aż 4 listami gończymi i miała przy sobie narkotyki.
reklama

Na początku lutego 87-letnia mieszkanka Barda padła ofiarą oszustwa. Do seniorki zadzwoniła kobieta podając się za jej wnuczkę z prośbą o pieniądze. Głos w słuchawce był na tyle podobny do głosu prawdziwej wnuczki, że 87-latka uwierzyła i zgodziła się przekazać nie tylko pieniądze, ale również biżuterię. 

W tym przypadku przestępca wykorzystał zarówno chęć pomocy rodzinie jak i podeszły wiek oszukanej kobiety. 87-latka przekazała kobiecie, która do niej przyszła, podając się za koleżankę jej wnuczki 80 tysięcy złotych i cenną biżuterię. Seniorka w wyniku perfidnego oszustwa straciła swoje oszczędności - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Ząbkowiccy funkcjonariusze zaraz po zdarzeniu rozpoczęli intensywne działania, analizując nie tylko zebrany w sprawie materiał, ale również sprawdzając każdą nawet najmniejszą poszlakę.

25-latka została zatrzymana we Wrocławiu

Zaskoczona kobieta nie spodziewała się policjantów. Podczas zatrzymania podejrzana miała przy sobie narkotyki - amfetaminę i marihuanę.

Okazało się, że nie jest to jedyne co ma na sumieniu 25-latka, gdyż w momencie zatrzymania przez ząbkowickich policjantów była już poszukiwana aż 4 listami gończymi 
- dodaje policjantka. 

Zabezpieczone przez mundurowych dowody pozwoliły na postawienie podejrzanej zarzutów nie tylko oszustwa, ale również posiadania substancji odurzających.

Policyjny apel!

Ząbkowiccy policjanci wystosowali apel do wszystkich mieszkańców. Poniżej publikujemy jego treść:

Systematyczne apele policji i prowadzone kampanie informacyjne spowodowały, że świadomość społeczeństwa co do metod działania oszustów jest coraz większa. Coraz częściej seniorzy orientują się, że ich rozmówca nie jest tym, za kogo się podaje. 

Nadal zdarzają się jednak sytuacje, że osoby starsze tracą czujność i dają się zwieść oszustom, którzy wykorzystują empatię i łatwowierność starszych osób oraz ich chęć pomocy swoim najbliższym. Przedstawiając nieprawdziwe historie, podszywając się pod członków rodziny, a nawet policjanta czy prokuratora, nakłaniają seniorów do przekazania pieniędzy, będących nierzadko oszczędnościami całego ich życia.

Dlatego po raz kolejny apelujemy by rozmawiać przy każdej okazji z rodzicami i dziadkami na te tematy. Uprzedzajmy fakty dostarczając informacji i jak najczęściej je powtarzając. Następny taki telefon może odebrać ktoś nam bliski, który przekaże całe swoje oszczędności oszustowi.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama