Zagub się w ząbkowickim zamku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Aleksander Marzec

Zagub się w ząbkowickim zamku - Zdjęcie główne

Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała ponad milion euro na remont ruin Zamku Książęcego. | foto Aleksander Marzec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Setka luster tworzących korytarze w jednej z komnat ząbkowickiego zamku. - Będzie to wyjątkowa atrakcja na turystycznej mapie Dolnego Śląska, która jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność turystyczną naszego miasta - mówi Stanisław Moderski z magistratu.

O powstaniu labiryntu mówi się już od dwóch lat. Na jego utworzenie gmina Ząbkowice Śląskie w 2018 r. otrzymała dofinansowanie z projektu Lokalnej Grupy Działania „Qwsi”. Obiekt miał być początkowo gotowy do połowy 2018 r., później jego wykonanie przełożono na 2019 r. A później znów.

 

- Labirynt Luster powstanie do końca 2020 roku - obiecuje Stanisław Moderski. - Planujemy utworzyć go w jednym z pomieszczeń na ząbkowickim zamku.

 

Konkretnie pomieszczenie z lustrami ma być zlokalizowane w jednej z komnat wieży bramnej. Stanie tam wiele luster, które będą poddawały w wątpliwość percepcyjne zdolności zmysłów odwiedzających. Łatwo się tam będzie zagubić. A zabawa ma polegać na jak najszybszym pokonaniu labiryntu i wydostaniu się z niego w jak najkrótszym czasie.

 

Na utworzenie labiryntu w budżecie Ząbkowic Śląskich na 2020 r. zarezerwowano 20023,35 zł.

 

***

Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała ponad milion euro na remont ruin Zamku Książęcego. Projekt zakłada stworzenie nowego produktu turystycznego na polsko-czeskim pograniczu. W zamku w Ząbkowicach Śląskich przeprowadzona zostanie adaptacja wieży bramnej wraz z pomieszczeniami przyległymi na cele turystyczne i ekspozycyjne, wykonana zostanie aranżacja dziedzińca wraz z odbudową podcienia przy wieży bramnej oraz doprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej i energetycznej. Wkrótce zostaną ogłoszone przetargi na prace budowlane związane z przebudową zamku. Planowane zakończenie projektu to maj 2021 roku.

- Dzięki temu ruiny zamku, które w ostatnich latach poddaliśmy wielu pracom zabezpieczającym i renowującym o wartości kilkunastu milionów złotych staną się jeszcze atrakcyjniejsze dla turystów - komentował burmistrz Marcin Orzeszek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE