Solarisy wstępnie odebrane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Marcin Orzeszek

Solarisy wstępnie odebrane - Zdjęcie główne

Ząbkowicka Komunikacja Publiczna rusza 1 września. | foto FB Marcin Orzeszek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie W fabryce Solaris w Bolechowie powstało 7 nowoczesnych autobusów, które we wrześniu rusza na drogi w gminie Ząbkowice Śląskie.

 

Burmistrz Marcin Orzeszek wraz ze współpracownikami dokonał wstępnych odbiorów pojazdów marki Solaris Urbino 12 hybrid. Każdy z nich ma 12 m długości, szeregowy układ hybrydowy (składający się z silnika elektrycznego o mocy 120 kW oraz silnika spalinowego o mocy 151 kW, spełniającego normy emisji spalin Euro 6), a także superkondensator pozwalający magazynować, a następnie wykorzystywać energię pozyskiwaną z rekuperacji. Autobusy cechuje też funkcja Arrive & Go, która kontroluje pracę silnika spalinowego: wyłącza go podczas podjeżdżania do przystanku i ponownie włącza podczas jego opuszczania, umożliwiając pracę wyłącznie na silniku elektrycznym, co pozwala na znaczące zmniejszenie emisji spalin oraz hałasu w miejscach przebywania pasażerów. W pojazdach miejsca siedzące będą zagwarantowane dla 37 pasażerów.

 

Ząbkowicką Komunikacją Publiczną kierować będzie wyłoniona ostatnio w przetargu firma Daniel Przewozy Autokarowe sp. z o.o. ze Strzelina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE