Reklama

Reklama

Pałac Marianny Orańskiej z nowym dachem

Opublikowano: 6 listopada 2020 06:51
Autor: KOM | Zdjęcie: FB Marcin Czerniec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

lokalnie Robotnicy pracują już podczas kolejnego etapu wykonania nowego i zarazem docelowego pokrycia dachowego kamienieckiego pałacu.

Reklama

 

- To już trzecia część projektu, który realizujemy dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - mówi Marcin Czerniec, wójt Kamieńca Ząbkowickiego. - Jak widać stan starego dachu jest katastrofalny. Cieszę się, że rok za rokiem możemy dokonywać kolejnych etapów obudowy.

 

Planowane są kolejne remonty w Pałacu Marianny Orańskiej.

 

- Cieszy mnie również, że pomimo trudności, jakie napotyka branża turystyczna, w tym roku liczba turystów u nas nie zmalała. To przekłada się na konkretne środki, które przeznaczamy na utrzymanie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego - podkreśla wójt Czerniec. - Dzięki tym dochodom możemy ponadto przekazywać wsparcie finansowe dla mieszkańców w ramach wieloletniego gminnego programu wymiany pieców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.