reklama

Nowy skarbnik Ząbkowic Śląskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Nowy skarbnik Ząbkowic Śląskich - Zdjęcie główne

Mieszkaniec Raszowa został ważnym urzędnikiem w Ząbkowicach Śląskich. | foto Karolina Marcińczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GMINA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE Gmina Ząbkowice Śląskie po dwóch i pół miesiącach ma wreszcie skarbnika. Będzie on dojeżdżał ponad 90 km do pracy.
reklama

 

Wcześniejsza skarbniczka gminy odeszła na emeryturę 31 lipca i od tego czasu Ząbkowice pozostawały bez skarbnika. Ten został wybrany w drodze konkursu przez komisje w składzie: przewodniczący - zastępca burmistrza Dariusz Małozięć, zastępca - zastępca skarbnika Maria Grzesik i członkowie - sekretarz gminy Justyna Giryn, inspektor do spraw księgowości Beata Bedri oraz główny specjalista do spraw kadr Krystian Nowakowski.

 

W czwartek, 17 września, rada miejska powołała nowego skarbnika - Konrada Buczka z Raszowa w powiecie trzebnickim. Radny Franciszek Gawęda zadał przyszłemu skarbnikowi pytanie tuż przed głosowaniem, czy taka odległość od miejsca zamieszkania do miejsca pracy (96 km) nie wpłynie na jakość jego pracy na tym bardzo odpowiedzialnym stanowisku.

 

- Nie, nie wpłynie - odpowiedział Konrad Buczek.

 

Nowy skarbnik gminy to absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, dwóch podyplomówek i studiów MBA. Pracował m.in. w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, Urzędzie Miejskim w Miliczu, Urzędzie Miasta i Gminy Trzebnica, Urzędzie Miasta i Gminy Prusice oraz w Urzędzie Gminy Wisznia Mała, gdzie pełnił funkcję skarbnika.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama