reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie: Studencki Nobel dla Kacpra Prokopa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Wrocławski

Gmina Ząbkowice Śląskie: Studencki Nobel dla Kacpra Prokopa - Zdjęcie główne

Gmina Ząbkowice Śląskie: Kacper Prokop otrzymał studenckiego Nobla! | foto Uniwersytet Wrocławski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GMINA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE Gmina Ząbkowice Śląskie: Pochodzący z Tarnowa, Kacper Prokop otrzymał nagrodę Studencki Nobel 2021!
reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie. Kacper Prokop, student kierunku chemia medyczna na Uniwersytecie Wrocławskim, został laureatem ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel.


To nie jego pierwsze osiągnięcie naukowe
Kacper Prokop otrzymał nagrodę w kategorii: Nauki Przyrodnicze i Energetyka i znalazł się w gronie najlepszych dziewięciu studentek i studentów z całej Polski. Pochodzący z gminy Ząbkowice, młody mężczyzna rozpoczął studia na Uniwersytecie Wrocławskim w 2016 roku, jego szersza kariera naukowa zaczęła się dwa lata później. Został członkiem zespołu materiałów luminescencyjnych. Brał udział w wielu nagradzanych projektach naukowych oraz konferencjach. Był praktykantem we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ oraz Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii PORT. W 2019 roku został finalistą „Złotego Medalu Chemii” za najlepszą pracę licencjacką, a w 2021 roku otrzymał stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego za znaczące osiągnięcia.


Nobel dla studentów
Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach – zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.
Laureatów wyłania Krajowa Komisja Konkursowa złożona z 33 profesorów polskich uczelni wyższych. Komisja bierze pod uwagę udział w konkursach, działanie w ramach projektów badawczych, udział w konferencjach, publikacje itp. W tym roku do konkursu zgłosiło się 420 osób, wybrano 9 najlepszych osób w różnych kategoriach.

Informacje: Uniwersytet Wrocławki

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama