reklama

Ząbkowice Śląskie: Powstanie Inkubator Przedsiębiorczości!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Orzeszek

Ząbkowice Śląskie: Powstanie Inkubator Przedsiębiorczości! - Zdjęcie główne

Ząbkowice Śląskie. Budynek powstanie w obrębie Ząbkowickiej Strefy Ekonomicznej | foto Marcin Orzeszek

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GMINA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE Ząbkowice Śląskie: Nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Powstanie Inkubator Przedsiębiorczości pod działalność 9-ciu nowych firm
reklama

Ząbkowice Śląskie. Miasto dostało dofinansowanie na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości. Co to oznacza dla mieszkańców?

 

Szansa dla przedsiębiorców

Jak poinformował burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek, na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Głównym celem Inkubatorów Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw. W praktyce inkubatory nakierowane są przede wszystkim na młodych przedsiębiorców lub studentów. Inkubatory przedsiębiorczości, jak wskazuje sama nazwa, istnieją po to, by pomagać osobom, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Są doskonałym wsparciem w sytuacji, gdy po raz pierwszy chcemy zmierzyć się z biznesem i nie wiemy, od czego zacząć. Budynek powstanie w obrębie Ząbkowickiej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Cukrowniczej. Co ważne, usytuowany będzie obok hali przemysłowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - dedykowanej mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. - Rozwój przedsiębiorczości jest ważny, dlatego cieszę się z dofinansowania na budowę inkubatora. Będzie to realne wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców rozpoczynających lub dopiero zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie. Efektem działalności inkubatora będą kolejne miejsca pracy i nowe firmy - poinformował Burmistrz Orzeszek.

 

Kiedy otwarcie? 

Planowane otwarcie inkubatora to I kwartał 2023 roku. Działalność będzie w nim mogło prowadzić co najmniej 9 firm. Potencjalni odbiorcy planowanych obiektów będą mogli korzystać z usług Inkubatora poprzez wynajęcie biura bądź poprzez użytkowanie samej infrastruktury. Ząbkowicki Inkubator Przedsiębiorczości będzie składał się z hali magazynowej, dziewięciu pomieszczeń biurowych, zapleczy socjalnych oraz aneksów kuchennych. Do użytku przedsiębiorców będzie także sala dla dzieci, sala usługowa, konferencyjna i nowoczesna serwerownia z dostępem do odpowiednio zabezpieczonych dysków i serwerów. 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama