reklama

Bardo. Na skrzyżowaniu DK8 z drogą powiatową powstanie sygnalizacja świetlna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Bardo. Na skrzyżowaniu DK8 z drogą powiatową powstanie sygnalizacja świetlna - Zdjęcie główne

foto Google Maps

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GMINA BARDO Bardo. Po licznych interwencjach burmistrza i gminy, być może uda się postawić sygnalizację świetlną, która miałaby znacząco poprawić poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu DK8 z drogą powiatową w Bardzie
reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadecydowała o wpisaniu do Ogólnopolskiego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 zadania polegającego na poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Bardzie. 

Zadanie ma polegać na wykonaniu sygnalizacji świetlnej na wysokości skrzyżowania DK8 z drogą powiatową w Bardzie - wjazd do Barda od Ząbkowic Śląskich.

Na tym odcinku powstanie nie tylko sygnalizacja świetlna, ale pojawi się także dodatkowe oświetlenie drogi. W tym celu Gmina Bardo podpisze porozumienie, którego stroną jest również powiat ząbkowicki.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 1,87 mln zł. Porozumienie zakłada, że gmina oraz powiat także dołożą do tego pieniądze. Na dziś gmina Bardo i powiat ząbkowicki zdecydowały o przeznaczeniu łącznie 200 tyś. zł. 

Info. Biuletyn Gminy Bardo

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama