Dotacja do zwrotu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: "Gazeta Ząbkowicka"

Dotacja do zwrotu? - Zdjęcie główne

O tym, że labirynt luster nie powstanie, pisaliśmy w "Gazecie Ząbkowickiej" już 6 sieprnia. | foto "Gazeta Ząbkowicka"

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Jak już informowaliśmy, labirynt luster na razie nie powstanie w ząbkowickim zamku. Na tę inwestycję miasto dostało dotację. - Czy nie trzeba będzie teraz zwrócić tych pieniędzy? - martwi się nasz Czytelnik. Sprawdzamy!

 

Stworzenie labiryntu luster od lat było w Ząbkowicach Śląskich odkładane. Na przełomie 2017 i 2018 roku wniosek gminy o dofinansowanie na ten cel otrzymał pozytywną ocenę Rady Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Qwsi (całość zadania była wówczas wyceniona na 67 714,38 zł, koszty kwalifikowane 55 052,35 zł,  a otrzymane dofinansowanie to 35 029,81 zł).

 

- Projekt „Utworzenie labiryntu luster w Ząbkowicach Śląskich" uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - potwierdza nam Szymon Radziszewski z ząbkowickiego magistratu.

 

Co z tymi pieniędzmi?

 

- Wypłata środków miała nastąpić po zrealizowaniu projektu, poniesieniu przez gminę kosztów i złożeniu wniosku o płatność. Ponieważ projekt nie został zrealizowany, nie występowaliśmy z wnioskiem o płatność, nie otrzymaliśmy więc żadnych środków, które musielibyśmy zwracać - uspokaja Radziszewski.

 

W budżecie gminy Ząbkowice Śląskie na ten rok zapisane było dokładnie 67 674,39 zł na utworzenie labiryntu. Cała ta kwota na lipcowej sesji została przesunięta na zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 382 w zakresie budowy chodnika wraz z odwodnieniem w m. Kluczowa”.

 

***

Dlaczego labirynt luster nie powstanie?

 

Wieża bramna ząbkowickiego zamku, w której miała się mieścić atrakcja, poddana będzie przebudowie w ramach realizacji polsko-czeskiego projektu pn. „Śladami wspólnej średniowiecznej historii". A ponieważ nie można realizować dwóch projektów unijnych jednocześnie, władze Ząbkowic zrezygnowały z labiryntu. Urzędnicy jednak zapewniają, że w przyszłości planują wrócić do realizacji tego projektu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE