Autobusy zabrały parkingi, miasto wyznaczy nowe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Autobusy zabrały parkingi, miasto wyznaczy nowe - Zdjęcie główne

Powstała komunikacja, zostały rozrysowane te zygzaki, a teraz mieszkańcy zgłaszają, że nie ma gdzie parkować. | foto Karolina Marcińczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie W ciągu roku powinno w centrum Ząbkowic Śląskich powstać nowych 10-12 miejsc parkingowych. Tyle mniej więcej zlikwidowano tworząc przystanki w Rynku.

 

- Nowe przystanki Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej zostały wykonane na zlecenie gminy Ząbkowice Śląskie w oparciu o zatwierdzone przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich projekty organizacji ruchu - mówi Stanisław Moderski z ząbkowickiego magistratu. - Wyznaczenie nowych przystanków było niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej oraz umożliwienia jak największej liczbie mieszkańców korzystania z tej formy transportu publicznego.

 

Te same słowa skierował do ząbkowickich radnych na wrześniowej sesji zastępca burmistrza Dariusz Małozięć, który odpowiadał na zapytanie radnej Jadwigi Smarżyk.

 

- Powstała komunikacja, zostały rozrysowane te zygzaki, a teraz mieszkańcy zgłaszają, że nie ma gdzie parkować - mówiła podczas obrad radna Smarżyk.

 

- Mamy świadomość, że w miejsc parkingowych w Rynku brakuje - przyznał Dariusz Małozięć. -Zdajemy sobie sprawę, że warto byłoby zrekompensować tę liczbę miejsc. W Rynku zlikwidowano dziesięć-dwanaście miejsc, postaramy się je w ciągu najbliższego roku zrekompensować.

 

***

Uszkodzili korzenie?

 

Nasz Czytelnik, Jan Juszczak z Osiedla Słonecznego, zgłosił nam, że podczas budowy przystanku na osiedlu robotnicy mocno naruszyli korzenie rosnącej tam akacji.

- Aż serce bolało, jak się na to patrzyło - mówił nam pan Jan.

Tymczasem urząd miejski zaprzecza.

- Nie prowadzono żadnych poważnych prac ingerujących w system korzeniowy drzew przy nich zlokalizowanych - twierdzi Stanisław Moderski, urzędnik.

 

 

***

Nieczytelne rozkłady

 

Nasza Czytelniczka, pani Krystyna, zadzwoniła do nas zrozpaczona, że nie może odczytać, o której odjeżdżają autobusy.

- Te rozkłady są wydrukowane małymi literami i na dodatek po skosie, nawet młodsi nie umieją się w nich rozczytać - zgłosiła nam pani Krystyna.

Interweniowaliśmy w tej sprawie w urzędzie.

- Ząbkowicka Komunikacja Publiczna rozpoczęła swoją działalność 1 września 2020 roku. Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich zbiera wszelkie uwagi mieszkańców dotyczące jej funkcjonowania i po dokonaniu niezbędnej analizy będzie wprowadzał stosowne zmiany - zapewnił Stanisław Moderski. Mamy nadzieję, że uwagi pani Krystyny zostaną uwzględnione.

 

***

Zdaniem naszej Czytelniczki

 

Napisała do nas Grażyna Majerczyk.

- Codziennie dojeżdżam z Bobolic do pracy do Ząbkowic jako opiekunka osób starszych i bym ryzykowała co dnia dojeżdżając komunikacją miejską, bo prawie codziennie bym się prawie spóźniała - napisała nam pani Grażyna. - Jeżdżę z prywatnymi osobami, co dowożą córkę do szkoły na ul. Wrocławską.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE