Reklama lokalna
reklama

Ząbkowice Śląskie. Hania, Laura i Zosia - najpopularniejsze imiona w 2021 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Ząbkowice Śląskie. Hania, Laura i Zosia - najpopularniejsze imiona w 2021 roku - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaW kraju najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek jest Zuzanna, tymczasem w pierwszej dziewiątce imion w gminie Ząbkowice Śląskie Zuzi nie ma... a jak jest, jeśli chodzi o imiona dla chłopców?
reklama

Ząbkowice Śląskie. W gminie Ząbkowice Śląskie najpopularniejsze imiona w 2021 r. to - dla dziewczynek:

  1. Hanna
  2. Laura
  3. Zofia
  4. Wiktoria
  5. Anastazja
  6. Lilia
  7. Oliwia
  8. Anastazja
  9. Maja
- Pozostałe to imiona występujące pojedynczo - mówi Sylwia Sobala, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ząbkowicach Śląskich.

Popularne imiona męskie zaś to: Antoni, Filip, Leon, Kacper, Szymon, Franciszek, Milan, Miłosz i Jakub

Trzy razy więcej zgonów niż urodzeń...

Liczba mieszkańców (pobyt stały i czasowy) gminy to 20 452 osoby. W tym są 10 773 kobiety i 9 679 mężczyzn. Najstarszy mieszkaniec gminy ma 102 lata. Nietaktem byłoby więc śpiewanie mu „Sto lat”.

reklama

W 2021 r. urodziło się 112 nowych obywateli gminy (w tym 48 dziewczynek i 64 chłopców) i niestety zmarły 344 osoby (w tym po równo - 172 kobiety i 172 mężczyzn). 

158 osób zawarło związek małżeński. O prawie połowę mniej było rozwodów, bo liczba osób, w stosunku do których sąd orzekł rozwiązanie małżeństwa przez rozwód, to 85. 

Ząbkowicki Urząd Stanu Cywilnego obsługuje też gminę Stoszowice.  Poza tym zarejestrować w nim można dzieci z innych gmin (a urodzone np. w szpitalu św. Antoniego). Liczba zarejestrowanych urodzeń to 280, w tym 135 dziewczynek i 145 chłopców. Liczba zarejestrowanych zgonów to 442, w tym 214 kobiet i 228 mężczyzn.

107 mężczyzn uznało ojcostwo (liczba ta stanowi uznania dla aktów już sporządzonych, uznań przed sporządzeniem aktu oraz uznań dziecka poczętego lecz nieurodzonego). 

reklama

Troche więcej o małżeństwach

Liczba zarejestrowanych małżeństw to 101 (czyli 202 osoby wzięły ślub), w tym 35 ślubów było konkordatowych, 50 cywilnych, a 16 to małżeństwa umiejscowione (czyli zagraniczne).

Tylko 70 świeżo upieczonych małżonków zawierało związek małżeński po raz pierwszy. Śluby brali ludzie w zbliżonym wieku, ale też tacy, których dzieliło całe pokolenie - największa różnica wieku w zawieranym związku to 27 lat.

reklama

27 par zostało odznaczonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medali takich nie dostanie 120 osób, które się rozwiodły no, przynajmniej za ten związek, bo może w kolejnym lepiej im się powiedzie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama