reklama

Ząbkowice Śląskie. Hania, Laura i Zosia - najpopularniejsze imiona w 2021 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Ząbkowice Śląskie. Hania, Laura i Zosia - najpopularniejsze imiona w 2021 roku - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W kraju najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek jest Zuzanna, tymczasem w pierwszej dziewiątce imion w gminie Ząbkowice Śląskie Zuzi nie ma... a jak jest, jeśli chodzi o imiona dla chłopców?
reklama

Ząbkowice Śląskie. W gminie Ząbkowice Śląskie najpopularniejsze imiona w 2021 r. to - dla dziewczynek:

  1. Hanna
  2. Laura
  3. Zofia
  4. Wiktoria
  5. Anastazja
  6. Lilia
  7. Oliwia
  8. Anastazja
  9. Maja
- Pozostałe to imiona występujące pojedynczo - mówi Sylwia Sobala, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ząbkowicach Śląskich.

Popularne imiona męskie zaś to: Antoni, Filip, Leon, Kacper, Szymon, Franciszek, Milan, Miłosz i Jakub

Trzy razy więcej zgonów niż urodzeń...

Liczba mieszkańców (pobyt stały i czasowy) gminy to 20 452 osoby. W tym są 10 773 kobiety i 9 679 mężczyzn. Najstarszy mieszkaniec gminy ma 102 lata. Nietaktem byłoby więc śpiewanie mu „Sto lat”.

W 2021 r. urodziło się 112 nowych obywateli gminy (w tym 48 dziewczynek i 64 chłopców) i niestety zmarły 344 osoby (w tym po równo - 172 kobiety i 172 mężczyzn). 

158 osób zawarło związek małżeński. O prawie połowę mniej było rozwodów, bo liczba osób, w stosunku do których sąd orzekł rozwiązanie małżeństwa przez rozwód, to 85. 

Ząbkowicki Urząd Stanu Cywilnego obsługuje też gminę Stoszowice.  Poza tym zarejestrować w nim można dzieci z innych gmin (a urodzone np. w szpitalu św. Antoniego). Liczba zarejestrowanych urodzeń to 280, w tym 135 dziewczynek i 145 chłopców. Liczba zarejestrowanych zgonów to 442, w tym 214 kobiet i 228 mężczyzn.

107 mężczyzn uznało ojcostwo (liczba ta stanowi uznania dla aktów już sporządzonych, uznań przed sporządzeniem aktu oraz uznań dziecka poczętego lecz nieurodzonego). 

Troche więcej o małżeństwach

Liczba zarejestrowanych małżeństw to 101 (czyli 202 osoby wzięły ślub), w tym 35 ślubów było konkordatowych, 50 cywilnych, a 16 to małżeństwa umiejscowione (czyli zagraniczne).

Tylko 70 świeżo upieczonych małżonków zawierało związek małżeński po raz pierwszy. Śluby brali ludzie w zbliżonym wieku, ale też tacy, których dzieliło całe pokolenie - największa różnica wieku w zawieranym związku to 27 lat.

27 par zostało odznaczonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medali takich nie dostanie 120 osób, które się rozwiodły no, przynajmniej za ten związek, bo może w kolejnym lepiej im się powiedzie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama