Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji – w programie przewidziano m.in. darmowe zwiedzanie malowniczo położonej Twierdzy Srebrna Góra, koncert gwiazd na zakończenie festiwalu, warsztaty artystyczne, ognisko z harcerskimi piosenkami oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Najlepsi wykonawcy zostaną uhonorowani pamiątkowymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Paweł Gancarz – marszałek województwa dolnośląskiego.
Harcerstwo uczy młodych ludzi odpowiedzialności, współpracy i samodzielności. Udział w zbiórkach, biwakach, koncertach i rozmaitych akcjach społecznych pozwala budować silne więzi i rozwijać charakter. To doskonała szkoła życia, która kształtuje świadomych i zaangażowanych obywateli. Pamiętamy, że „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, a w tym właśnie zakresie harcerstwo odgrywa niezwykle ważną rolę – podkreśla marszałek Paweł Gancarz.
Organizatorami wydarzenia są Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP, Gmina Stoszowice oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach. Festiwal odbędzie się w malowniczym otoczeniu Srebrnej Góry. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców całego regionu – zarówno tych związanych z ruchem harcerskim, jak i wszystkich, którzy chcą spędzić dzień pełen muzyki i pozytywnej energii.
Tegoroczna edycja festiwalu ma również szczególny wymiar symboliczny
W 2025 roku obchodzimy bowiem 80-lecie działalności harcerstwa na Dolnym Śląsku. To właśnie z tej okazji Sejmik Województwa Dolnośląskiego ustanowił rok 2025 „Rokiem Harcerstwa na Dolnym Śląsku”.Chcemy w ten sposób docenić wkład harcerzy w życie społeczne naszego regionu – mówi jeden z organizatorów. – Harcerze to osoby, które od pokoleń angażują się w działania na rzecz wspólnoty, pomagają innym i uczą się działać razem. Ich postawa jest wzorem dla młodszych pokoleń i nadzieją na lepsze jutro.
W ciągu 80 lat działalności harcerstwa na Dolnym Śląsku, organizacje harcerskie wychowały tysiące osób, dla których naturalną postawą stała się gotowość do działania, odpowiedzialność i służba – czy to wobec państwa, lokalnej społeczności, czy drugiego człowieka.
Festiwal „Lilijka” to nie tylko konkurs piosenki – to prawdziwe święto harcerskiej wspólnoty. Srebrna Góra, z jej niezwykłą historią i wyjątkową atmosferą, stanie się na jeden dzień stolicą dolnośląskiego harcerstwa, pełną śpiewu, radości i wspólnych przeżyć. Organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny – to świetna okazja, by poznać ducha harcerstwa i wspólnie celebrować wartości, które są wciąż aktualne.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.