reklama

Srebrna Góra: 17 mln. na remont Twierdzy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Twierdza Srebrna Góra

Srebrna Góra: 17 mln. na remont Twierdzy - Zdjęcie główne

Srebrna Góra: Po modernizacji Twierdza z pewnością przyciągnie jeszcze więcej turystów. | foto Twierdza Srebrna Góra

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Srebrna Góra: Wczoraj podpisano umowę na realizację prac budowlano-konserwatorskich w Donjonie srebrnogórskiej Twierdzy. Remont będzie kosztował prawie 17 mln. złotych. Co się zmieni?
reklama

Srebrna Góra. Twierdza przejdzie modernizację, do maja 2023 powstanie restauracja, hostel oraz nowa przestrzeń wystawienniczo-edukacyjna. Jednak najważniejszym punktem modernizacji będzie przywrócenie pierwotnego podłoża na dziedzińcu Donjonu. 

Modernizacja będzie kosztować blisko 17 milionów złotych, część środków pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Zakres prac obejmie: 

 

 • zabezpieczenie zdegradowanych elewacji kieszeni szklano-stalową kubaturą – z konserwacją murów i zachowaniem stanu trwałej ruiny. Wykorzystanie uzyskanej przestrzeni na sale wielofunkcyjne do zajęć manualnych i edukacyjnych, imprez kulturalnych, wystaw i przestrzeni restauracji;

 • adaptację wnętrz dawnych izb mieszkalnych Twierdzy na miejsca noclegowe dla 58 osób  z otworzeniem drewnianych stropów, stolarki okiennej, remontem murów i sklepień;

 • adaptację kazamat na sale wielofunkcyjne, kuchnię wraz z jadalnią, biuro, pomieszczenia techniczne oraz ekspozycję muzealną związaną z turystycznym zagospodarowaniem Donjonu na przełomie XIX i XX w.;

 • wykonanie izolacji przeciwwilgociowych nad pomieszczeniami, odtworzenie wałów obronnych i nasypów ziemnych na koronie i części dziedzińca Donjonu wraz z utwardzeniem i odwodnieniem nawierzchni.

 • reklama
  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  reklama
  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy
  reklama
  reklama