reklama

Powiat ząbkowicki. Od 15 maja nie będziemy musieli zakładać maseczek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powiat ząbkowicki. Od 15 maja nie będziemy musieli zakładać maseczek - Zdjęcie główne

Od połowy maja na świeże powietrze wyjdziemy bez maseczek | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Od 15 maja obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu nie będzie już obowiązywał. Jest jeden warunek. Jaki?
reklama

Powiat Ząbkowicki. Nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu, jeżeli zachowamy 1,5 metra odstępu od innych. 

Rząd zapowiadał już wcześniej, że jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy osób spadnie poniżej 15, możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Od razu jednak trzeba ostudzić emocje. W rozporządzeniu wyszczególniono, gdzie można zdjąć maseczkę na świeżym powietrzu. Gdy nie udaje się zachować wymaganego dystansu - 1,5 m odległości od drugiej osoby, trzeba nadal ją nosić również na zewnątrz. 

Gdzie maseczki pozostają obowiązkowe?

 Nadal jednak zakrywać usta i nos trzeba będzie w środkach transportu publicznego, w samolotach, w miejscach ogólnodostępnych, takich jak: cmentarze, bulwary, parkingi leśne, a także na klatkach schodowych, w windach czy garażach podziemnych. Obowiązek noszenia amseczek pozostaje również w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba, że pracodawca postanowi inaczej, w budynkach użyteczności publicznej, w miejscach kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, w bankach, na poczcie oraz w sklepach.

Zmagasz się z problemami zdrowotnymi po przebytym koronawirusie? Możesz zgłosić się na rehabilitację szpitala uzdrowiskowego. Jak to zrobić?

Wyjdziemy do restauracji

Spore zmiany czekają nas od 15 maja także w kwestii gastronomii. To właśnie tego dnia po raz pierwszy od października ubiegłego roku będziemy mogli usiąść w restauracji. Najpierw jednak wyłącznie na zewnątrz, w tzw. ogródkach gastronomicznych. 

 

 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama