Reklama

Reklama

Ząbkowice Śl. Kto pomógł kobiecie w aborcji?

Opublikowano:
Autor:

Ząbkowice Śl. Kto pomógł kobiecie w aborcji? - Zdjęcie główne

Znaleziony płód miał ok. 20 cm długości

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Prokuratura szuka osoby, która pomogła matce dziecka znalezionego w oczyszczalni ścieków w zabiegu przerywania ciąży lub ją do tego nakłoniła. Kobieta nie będzie ukarana

Reklama

O makabrycznym odkryciu na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich pisaliśmy TUTAJ

Kodeks karny mówi, że kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży lub ją do tego nakłania. Jeśli dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, pomocnik lub podżegający podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Zachowanie kobiety, która poddaje się zabiegowi bezprawnego przerwania ciąży, do niego podżega lub dokonuje aborcji samodzielnie, nie stanowi czynu zabronionego.

- To postępowanie zostało zakwalifikowane z tego artykułu, bo prawdopodobne okoliczności popełnienia tego czynu wiążą się z usunięciem ciąży - mówi ząbkowicki prokurator rejonowy Robert Fudali. 

Czy jest ktoś podejrzany w tej sprawie?

- Nie. Nie otrzymaliśmy jeszcze wyników DNA, więc nie możemy prowadzić nawet czynności weryfikujących, kto to - odpowiada Fudali.

Martwy płód w ściekach został odnaleziony w sobotę, 12 czerwca, około godz. 19.30 na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Rzecznej w Ząbkowicach Śląskich. Pracownik zauważył coś w pomieszczeniu na ścieki zwanym kratownicą. Podejrzewał, że to martwy płód i miał rację. Wezwał służby.

Sekcja zwłok wykazała, że to płód między piątym a szóstym miesiącem. Nie przyniosła ona jednak odpowiedzi na pytanie, czy to chłopiec, czy dziewczynka. 

Po upiornym znalezisku policja poszukiwała matki i apelowała o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety, o zgłaszanie się osób które w ostatnim czasie zauważyły kobietę będącą wcześniej w ciąży, a która obecnie nie ma dziecka. Policja też poinformowała, że w miejscu tym oczyszcza się ścieki z miejscowości Ząbkowice Śląskie, Tarnów, Bobolice, Jaworek, Grochowiska, oraz Pawłowice.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy