Reklama

Reklama

Płonie sadza w kominach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Straż Pożarna w Ząbkowicach Śl.

Płonie sadza w kominach - Zdjęcie główne

Akcja gaśnicza w Jemnej trwała 4 godziny | foto Straż Pożarna w Ząbkowicach Śl.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 W Jemnej paliła się sadza w kominie. Jakie straty przyniósł pożar?

Reklama

1 marca około godziny 20.00 do ząbkowickich strażaków wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z budynków mieszkalnych w Jemnej doszło do pożaru. Już w trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia strażacy widzieli ogień na wysokości kalenicy dachu. Okazało się, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Z uwagi na stopień rozwinięcia pożaru oraz wysoką temperaturę całego przewodu kominowego istniało realne zagrożenie przeniesienia się ognia na drewniane elementy konstrukcyjne obiektu. Strażacy doprowadzili do zmniejszenia intensywności oraz ugaszenia pożaru za pomocą gaśnic proszkowych oraz mgłowego prądu wody podanego do przewodu kominowego. Następnie usunęli zalegającą sadzę z wnętrza komina i dogasili ją na zewnątrz. W trakcie działań w celu wyeliminowania możliwości przedostania się ognia na palne elementy konstrukcji budynku niezbędne okazały się prace rozbiórkowe wewnątrz obiektu. Działania trwały ponad 4 godziny, zaangażowano w nie 3 zastępy.

Zadbaj o swój komin

Strażacy apelują o wywiązywanie się z obowiązków nałożonych na właścicieli oraz zarządców obiektów w sprawie czyszczenia i przeglądów przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych). Świadome lub nieświadome zaniedbania dotyczące powyższej materii mogą prowadzić do powstania pożarów skutkujących dużymi stratami materialnymi, a w najgorszym wypadku mogą skończyć się tragicznie. Tylko w ostatnich dniach lutego strażacy interweniowali 7-krotnie przy pożarach sadzy w  przewodach kominowych budynków mieszkalnych. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy