Reklama

Reklama

Mąż znęcał się nad żoną i dziećmi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Mąż znęcał się nad żoną i dziećmi - Zdjęcie główne

17 lutego w jednym z mieszkań w Ząbkowicach Śląskich mąż znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad 39-letnią żoną oraz ich małoletnimi dziećmi. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Tylko w lutym ząbkowiccy policjanci wydali 3 nakazy opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania oraz zbliżania się do miejsca zamieszkania i otoczenia na mniej niż 100 metrów.

Reklama

W powiecie ząbkowickim w lutym policjanci wydalitrzy nakazy opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazy zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 m, w jednym przypadku 50 m. Dotyczyły one mężów lub partnerów kobiet, które w związku z przemocą psychiczną lub/i fizyczną obawiały się o życie swoje oraz swoich dzieci. Decyzję na miejscu interwencji podejmuje policjant, który ocenia ryzyko zagrożenia życia lub zdrowia ofiary.

17 lutego w jednym z mieszkań w Ząbkowicach Śląskich mąż znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad 39-letnią żoną oraz ich małoletnimi dziećmi. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdecydowali o wydaniu nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość mniejszą niż 100 m. 40-latek mógł jedynie zabrać ze sobą przedmioty osobistego użytku oraz służące do pełnienia pracy. Posiada również prawo do złożenia zażalenia do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce położenia wspólnie zajmowanego mieszkania w związku z wydaniem nakazu lub zakazu. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni. Jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy