reklama

Burmistrz Barda za półdarmo jedzie nad morze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Burmistrz Barda za półdarmo jedzie nad morze - Zdjęcie główne

Krzysztof Żegański zapłaci 1 tys. 275 zł za półtora tygodnia w luksusowym hotelu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bardzianie się szczepili i w nagrodę mogą pojechać za pół ceny do luksusowego hotelu w Sopocie. Sprawdzaliśmy, czy nad morze nie pojadą sami "krewni i znajomi królika"? I co? I dowiedzieliśmy się, że na pierwszy turnus pojedzie... burmistrz Barda! I to za mniej niż pół ceny.
reklama

Mieszkańcy Barda i okolicznych wsi mogą wyjechać do luksusowego hotelu Sopotorium Medical Resort. Zaplanowano 5 turnusów, każda grupa będzie liczyła od 15 do 25 osób. Uczestnicy mają zagwarantowane transport i ubezpieczenie, 7 noclegów, 7 śniadań i obiadokolacji oraz 3 zabiegi kuracyjne dziennie. 

 

Nie tylko dla ozdrowieńców

Według regulaminu wyjazdów rehabilitacyjno-rekreacyjnych dla mieszkańców gminy Bardo oferta skierowana jest do osób pełnoletnich. Osoby zainteresowane udziałem w wyjeździe zobowiązane są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego znajdującego się na www.bardo.pl i dostarczenia go niezwłocznie do UMiG w Bardzie, ponieważ decyduje kolejność zgłoszeń. Karta zgłoszeniowa na wyjazd rehabilitacyjno-rekreacyjny zawiera jedynie rubryki: "imiona i nazwiska uczestników", "adres uczestników wyjazdu", "termin wyjazdu" i "telefon kontaktowy". 

Kto odpowiedzialny jest za rekrutację uczestników?

- Odgórnie to burmistrz - mówi nam Krzysztof Żegański. I odpiera zarzut, że nad morze pojadą urzędnicy i ich rodziny, gdyż... w Urzędzie Miasta i Gminy Bardo pracuje niewielu mieszkańców gminy. 

 

Do Sopotu pojedzie sam włodarz

- Z urzędników będzie burmistrz Barda jako mieszkaniec i będzie wpłacał pieniądze tak jak inni posiadacze Bardzkiej Karty Seniora. Burmistrz też jest mieszkańcem gminy - mówi nam Krzysztof Żegański. To oznacza, że burmistrz zapłaci 850 zł za tydzień, a że jedzie na półtora turnusu, to będzie musiał wpłacić 1 tys. 275 zł. 

Ile osób już się zgłosiło - poza burmistrzem?

- Około stu dwudziestu osób, a miejsc mamy sto trzydzieści-sto czterdzieści - powiedział nam w poniedziałek Żegański.

 

Wyjazdy rehabilitacyjno-rekreacyjne odbędą się w następujących terminach:

* 13-20 lutego

* 20-27 lutego

* 27 lutego - 6 marca

* 6-13 marca

* 13-20 marca

 

 

Ile to kosztuje?

Każdy uczestnik wyjazdu zobligowany jest do wniesienia finansowego wkładu własnego. Dofinansowanie od gminy stanowi 50% kosztów (więcej w przypadku posiadaczy Bardzkiej Karty Seniora). Koszty wyjazdu rehabilitacyjno-rekreacyjnego wynoszą 1 tys. 900 zł za osobę. Dofinansowanie gminy Bardo wynosi 950 zł za osobę, więc wkład własny mieszkańca wynosi 950 zł za osobę. W przypadku posiadaczy Bardzkiej Karty Seniora dofinansowanie wynosi 1050 zł za osobę, a wkład własny mieszkańca - 850 zł za osobę.

 

 

Szczepienia popłacają

Konkurs „Rosnąca odporność” został skierowany do wszystkich gmin za wyjątkiem miast na prawach powiatu. Nagrodzone zostały te gminy, które miały najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r. Wyróżniono 907 gmin w całej Polsce. Bardo zajęło pierwsze miejsce w powiecie, w związku z czym przypadła mu nagroda w wysokości 1 mln zł.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama