Reklama

Reklama

Kamieniec Ząbkowicki: Pijani zadzwonili pod 112 i zgłosili napad

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Kamieniec Ząbkowicki: Pijani zadzwonili pod 112 i zgłosili napad - Zdjęcie główne

Kamieniec Ząbkowicki: Chęć pomocy zakończyła się zatrzymaniem 51-latka, który groził policjantom. | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 Kamieniec Ząbkowicki: W poniedziałek przed godz. 23:00 pod numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy o napadzie na jej dom. Po podaniu adresu rozłączyła się. Policja natychmiast podjęła interwencję. Zgłaszająca mogła być w niebezpieczeństwie - jednak okazało się, że nic jej nie grozi. Co się wydarzyło?

Reklama

Kamieniec Ząbkowicki. W poniedziałkową noc policja otrzymała groźnie brzmiące zgłoszenie. Fakt, że kobieta szybko się rozłączyła, mógł świadczyć o tym, że jest w niebezpieczeństwie. Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce - Drzwi otworzył im wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna. Był pobudzony i agresywny. Zaczął odpychać policjantów naruszając ich nietykalność cielesną.- informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.
Ząbkowice Śląskie: Próbowali ukraść alkohol w kradzionych butach

51-latek został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu - Mężczyzna za groźby wobec funkcjonariuszy, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej odpowie przed sądem. - dodaje policjantka. Jego partnerka odpowie natomiast za bezpodstawną interwencję, ponieważ nie było żadnego napadu. Kobieta, która również była pod wpływem alkoholu, tłumaczyła się, że wezwała policję by „postraszyć partnera”.
Powiat Ząbkowicki: Użądlił go szerszeń, zostawił włączoną piłę maszynową w lesie

Co grozi za bezpodstawne wezwanie policji?
Bezpodstawne zgłoszenie na nr alarmowy jest wykroczeniem z art. 66 kw. Osoba, która umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje numer alarmowy, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Przed wybraniem numeru 112 warto zastanowić się czy sprawa, którą chce się zgłosić wymaga interwencji Policji. Należy pamiętać, że w czasie, kiedy blokuje się linię alarmową, ktoś inny może pilnie potrzebować pomocy.
Kamieniec Ząbkowicki: Prowadził po narkotykach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy