Reklama

Reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie. Zorganizowała sobie nielegalne wysypisko

Opublikowano: sob, 8 sty 2022 15:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

112 Gmina Ząbkowice Śląskie: Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa udało się zatrzymać kobietę, która w lesie urządziła sobie wysypisko.

Reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie. W środę, 5 stycznia, dzielnicowi ząbkowickiej policji ustalili tożsamość osoby, która od dłuższego czasu wyrzucała śmieci do lasu. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę. - Ząbkowiccy dzielnicowi w ostatnich dniach pociągnęli do odpowiedzialności i ukarali kobietę, która od jakiegoś czasu z terenów zielonych w gminie Ząbkowice Śląskie uczyniła sobie prywatne śmietnisko. Po udaniu się na miejsce gdzie według zgłoszenia miały znajdować się śmieci funkcjonariusze wśród odpadów znaleźli rzeczy, które dały podstawę na sprawne typowanie sprawcy - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 
Powiat Ząbkowicki: Mieszkańcy mają dosyć piratów drogowych

Policjanci zapukali do drzwi kobiety, która była wyraźnie zdziwiona ich wizytą. - Sprawczyni została ukarana wysokim mandatem oraz zobowiązała się posprzątać śmieci, których wcześnie w sposób niezgodny z prawem się pozbyła - dodaje policjantka. 

Co grozi za wyrzucanie śmieci do lasu?

Mimo ciągłych apeli o ochronę przyrody, niektórzy wciąż swoje śmieci wywożą do lasu, na tereny zielone, pola i łąki tworząc dzikie wysypiska. Policjanci stale walczą z osobami odpowiedzialnymi za tak bezmyślne pozbywanie się odpadów. 

Zgodnie z art. 154 § 2 kodeksu wykroczeń za zaśmiecanie gruntów polnych grozi kara grzywny do 1000 zł. W przypadku gdyby zanieczyszczenie środowiska powodowało zagrożenie dla życia, zdrowia człowieka, to konsekwencje prawne mogą być bardziej surowe i sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności.
Powiat Ząbkowicki: Ile osób zginęło na naszych drogach w 2021 roku?


Przeczytaj również:
DPS Opolnica. Ponad milion złotych za gaz
Pijak w noworudzkim areszcie jedzenia nie dostanie


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy