Reklama

Reklama

12 tysięcy wykroczeń w powiecie ząbkowickim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

12 tysięcy wykroczeń w powiecie ząbkowickim - Zdjęcie główne

Ujawniono niemal 500 przypadków spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

112 12 tysięcy wykroczeń w powiecie ząbkowickim. Do czego najczęściej wzywani są nasi policjanci?

Reklama

W powiecie ząbkowickim w roku 2021 popełniono 12 tysięcy wykroczeń. Trzeba jednak podkreślić, że są to jedynie te, które zostały zarejestrowane, zgłoszone lub ujawnione przez policję. 2/3 z tej liczby to wykroczenia drogowe w różnej postaci, również kierujący po użyciu alkoholu oraz kolizje drogowe. Sporą liczbę wszystkich wykroczeń stanowią również te przeciwko obyczajności publicznej. Najwięcej interwencji funkcjonariuszy w tej kwestii dotyczyło niewłaściwego, wulgarnego zachowania w miejscu publicznym, załatwiania potrzeb fizjologicznych w tych miejscach, spania czy leżenia na chodniku. Nie wszystkie interwencje kończyły się mandatem. Zdarzało się, że leżący na chodniku, czy na ławce parku człowiek po prostu potrzebował pomocy.

Piją i śmiecą

W tym czasie ujawniono niemal 500 przypadków spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz ponad 100 przypadków zaśmiecania. - Jeśli chodzi o kradzieże, pod wykroczenie kwalifikują się takie, gdzie wartość skradzionego mienia nie przekracza 500 zł. W 2021 roku odnotowaliśmy w powiecie ząbkowickim ok 350 zgłoszeń dotyczących wykroczeń przeciwko mieniu - wyjaśnia Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. - Pamiętajmy, za każde wykroczenie jest inne i może się inaczej zakończyć. Policjant może sprawcę pouczyć, może nałożyć mandat karny lub skierować wniosek do sądu o ukaranie. Decyzja w tym zakresie należy do policjanta i jest rozpatrywana indywidualnie - dodaje policjantka. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy