reklama

Kudowa-Zdrój. „Połączyliśmy się, aby wspólnie działać i pozyskiwać więcej pieniędzy”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój. „Połączyliśmy się, aby wspólnie działać i pozyskiwać więcej pieniędzy” - Zdjęcie główne

Kudowa-Zdrój jako jedno z 20 miast w Polsce, wstąpiła do Porozumienia Gmin Górskich | foto Kudowa-Zdrój

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Zamieszkaj w Kudowie-Zdroju Kudowa-Zdrój znalazła się w zaszczytnym gronie, gdzie jest tylko 20 miast z całej Polski. O co chodzi?
reklama

20 miast tworzy „Porozumienie Gmin Górskich Rzeczypospolitej Polskiej”. Jednym z nich jest Kudowa-Zdrój. W praktyce oznacza to, że samorządowcy tych miast mają okazje do częstej wymiany doświadczeń i pomysłów między sobą, a przede wszystkim do wspólnej realizacji różnego rodzaju projektów.

 

Wspólnie dbają o interesy

Będąc w takiej grupie mogą też bardziej wywierać presje na parlamentarzystach, aby Ci w przygotowywanych przez siebie projektach uchwał ujmowali interesy gmin górskich. Już pokazali, że wspólnie potrafią to robić.

- Dotychczasowe, wspólne działania Partnerów podjęte przed for- malizacją Stowarzyszenia, w okresie pandemii COVID-19, pozwoliły na pozyskanie rządowych środków inwestycyjnych, dedykowanych wyłącznie gminom górskim. W Kudowie fundusze te umożliwiły realizację tak ważnych inwestycji, jak budowa tężni solankowej w Parku Zdrojowym, czy przebudowa ulicy Okrzei wraz z wymianą oświetlenia, budową miejsc postojowych typu Park & Ride i remontem mostu – przypomina burmistrz Aneta Potoczna.

Stanowisko Prezesa Stowarzyszenia objął Burmistrz Miasta Szczyrk Antoni Byrdy, Wiceprezesami zostali Roman Krupa - Wójt Gminy Kościelisko oraz Piotr Lewandowski - Burmistrz Dusznik-Zdroju. Ponadto w składzie zarządu znaleźli się: Aneta Potoczna - Burmistrz Miasta Kudowa-Zdrój, Andrzej Pietrzyk - Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska, Radosław Jęcek - Burmistrz Karpacza oraz Roland Marciniak - Burmistrz Miasta Świeradów-Zdrój.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama