reklama

Złoty Stok. Zmarł Jerzy Tichanowicz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Złoty Stok

Złoty Stok. Zmarł Jerzy Tichanowicz  - Zdjęcie główne

Jerzy Tichanowicz był aktywnie zaangażowany w życie społeczne i rozwój gminy złoty Stok. | foto UM Złoty Stok

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 marca zmarł Jerzy Tichanowicz, wielokrotny radny, a przez dwie kadencje przewodniczący Rady Miejskiej w Złotym Stoku. Posiadacz honorowego tytułu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Złoty Stok”.
reklama

Od momentu osiedlenia się w 1946 w Złotym Stoku Jerzy Tichanowicz był aktywnie zaangażowany w życie społeczne i rozwój gminy złoty Stok.

Obdarzany społecznym zaufaniem wielokrotnie wybierany do Rady Miejskiej, a przez dwie kadencje IV. (2002-2006) i V. (2006 – 2010) pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Będąc radnym był współautorem Strategii Rozwoju Gminy Złoty Stok na lata 2004 -2014. Zainicjował powstanie „Złotej Ścieżki”, czyli trasy opisującej historię górnictwa i hutnictwa złota w naszej gminie. Był też współautorem prowadzonej na stronie internetowej miasta kroniki Złotego Stoku.

11 listopada 2016 roku otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla miasta i gminy Złoty Stok”.

Jak wspominają pracownicy złotostockiego urzędu, pan Jerzy był encyklopedią wiedzy historycznej o złotostockim przemyśle i mieszkańcach naszej gminy. Przez wiele lat był pracownikiem tutejszych zakładów, współautorem kilku opatentowanych wynalazków i kilkunastu projektów racjonalizatorskich. Za liczne osiągnięcia zarówno w pracy zawodowej, jak i społecznej otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama