reklama

Ziębice. 10,5 mln zł. trafiło do mieszkańców. Kto dostał pieniądze?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Ziębice

Ziębice. 10,5 mln zł. trafiło do mieszkańców. Kto dostał pieniądze? - Zdjęcie główne

Ziębice. Mieszkańcy w grudniu odbierają pieniądze od miasta i gminy. Komu się należało? | foto Gmina Ziębice

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Ziębice w grudniu działa aktywnie. Urzędnicy wypłacają mieszkańcom dodatki pieniężne. Cały czas trwa też dystrybucja węgla do gospodarstw domowych. Zobacz, komu przysługują pieniądze i jakie wnioski możesz jeszcze złożyć.
reklama

Ponad 10 milionów wypłacono mieszkańcom Ziębic i Gminy Ziębice w ramach dodatków związanych z inflacją i ogrzewaniem. Pieniądze dostali ci mieszkańcy, którzy wcześniej składali wnioski. Kto dostał kasę?

 

Tym mieszkańcom wypłacono pieniądze 

  • Dodatek osłonowy, czyli wypłacony w związku z podwyżkami cen prądu, gazu i żywności, dostało 2293 mieszkańców. Pod uwagę były brane dochody za 2021 rok. Taki dodatek był zarówno dla osób mieszkających w domach i mieszkaniach. 
  • 3 tys. zł. dodatku węglowego wypłacono 2865 osobom, które ogrzewają dom na węgiel. Ci mieszkańcy musieli złożyć wniosek, ale również zgłosić deklarację emisyjności budynku, czyli źródła ogrzewania i ilość spalania paliw. Łącznie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ziębicach wypłacił ponad 8,5 mln zł. Byłoby więcej, ale dalej czekamy na pieniądze z województwa.  
  • Mieszkańcy, którzy ogrzewają swoje domy innymi źródłami ciepła (np. na pelet, drewno lub olej opałowy) dostali łącznie ponad 534 tys. zł. Wnioski złożyło 241 osób.

 

Kto jeszcze dostanie kasę? 

MGOPS w Ziębicach od 1 grudnia przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego.

- Mogą się o niego starać osoby, których głównym źródłem ogrzewania jest prąd lub pompa ciepła. Co istotne - dodatku nie dostaną mieszkańcy, którzy mają zainstalowaną fotowoltaikę. Przy fotowoltaice nie należy się taki dodatek - informuje pracownica z działu świadczeń rodzinnych MGOPS w Ziębicach. 

Jak wygląda sytuacja z węglem

W Ziębicach i Gminie Ziębice, węgiel od gminy jest dystrybuowany od początku grudnia. Gmina ma umowę z 3 lokalnymi składami węgla, które odbierają opał ze wskazanych kopalń i przywożą go mieszkańcom. Do 13 grudnia węgiel od gminy kupiło 150 osób. Największa sprzedaż będzie przed świętami, ponieważ przez najbliższe 2 tygodnie przyjadą kolejne dostawy z polskich kopalń. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama