Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowicka policjantka Katarzyna Iwanciów zajęła drugie miejsce podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

W ubiegły piątek w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich odbył się bieg K-B-L na 110 kilometrów, w którym wzięła udział także policjantka na co dzień pracująca w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich mł. asp. Katarzyna Iwańciów. Na starcie biegu o godzinie 20:00 stanęło około 500 zawodników, którzy przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin musieli się mierzyć nie tylko z tym trudnym i wymagającym terenem, ale również własnymi słabościami. Katarzyna Iwańciów pokonała morderczą trasę zajmując II miejsce w kategorii Open Kobiet oraz I w kategorii kobiet powyżej 30.

Młodszy aspirant Katarzyna Iwańciów na co dzień służy w ząbkowickiej komendzie w Wydziale Prewencji. Na co dzień jest mamą dwóch wyjątkowych chłopców, którzy nie tylko motywują, ale również wspierają mamę przed każdym biegiem. Tak też było 15 lipca, kiedy wraz z 458 innymi zawodnikami stanęła w Kudowie Zdroju na starcie K-B-L na 110 km. Bieg rozpoczął się o godzinie 20, a trasa była trudna i wymagająca. Wzniesienia do 3667 metrów, spadki do ok. 3600 metrów, duże różnice wysokości oraz fakt, że 39 osób nie ukończyło biegu pokazuje jak trudne było to zadanie. Ząbkowicka policjantka pokonała morderczą trasę w 13 godzin i 51 minut, zajmując tym samym II miejsce w kategorii OPEN Kobiet oraz I w kategorii kobiet powyżej 30 roku życia. Funkcjonariuszka na mecie w Lądku Zdroju dziękowała za wsparcie i słowa otuchy pokazując, że „tylko Ci co ryzykują pójście za daleko, dowiedzą się jak daleko można dojść”.