reklama

Ząbkowice Śląskie. ZPUK przestaje istnieć?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śląskie. ZPUK przestaje istnieć? - Zdjęcie główne

Sesja | foto UM Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto śledzi uchwały ząbkowickich radnych, ten może pomyśleć, że Ząbkowickie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych coś przeskrobało, bo cofnięto mu powierzenie wykonywania zadań z zakresu m.in. utrzymania czystości i porządku w mieście.
reklama

Na ostatniej sesji radni podjęli szereg uchwał dotyczących ZPUK, młodej stosunkowo spółki miejskiej. Były to uchwały: uchylająca uchwałę w sprawie powierzenia wykonywania zadań własnych z zakresu utrzymania czystości i porządku Ząbkowickiemu Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich, uchylająca uchwałę w sprawie powierzenia wykonywania zadań własnych z zakresu strefy płatnego parkowania Ząbkowickiemu Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich, uchylająca uchwałę w sprawie powierzenia wykonywania zadań własnych z zakresu zieleni gminnej i zadrzewień Ząbkowickiemu Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich oraz uchylająca uchwałę w sprawie powierzenia wykonywania zadań własnych z zakresu utrzymania czystości i porządku na przystankach komunikacyjnych Ząbkowickiemu Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich i uchylająca uchwałę w sprawie powierzenia wykonywania zadań własnych z zakresu cmentarzy gminnych Ząbkowickiemu Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Ząbkowicach Śląskich.

Czy ZPOK przestaje istnieć? To pytanie zadaliśmy burmistrzowi Marcinowi Orzeszkowi.

Nie, to tylko zmiana podstawy udzielania zamówień, w tej chwili będzie to funkcjonowało w ramach in-house’u. Inna podstawa prawna przekazywania zadań, tylko tyle - mówi Orzeszek.

O co chodzi?

Zamówienia publiczne „in-house” są jednym z rodzajów zamówień w szczególnym trybie tzw. zamówień z wolnej ręki. Zamówienia in-house pozwalają zamawiającemu na wybór wykonawcy bez rozpisania przetargu dla szerszego grona oferentów. Ten tryb więc de facto uniemożliwia większości wykonawców z „wolnego rynku” dostęp do takiego zamówienia.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama