reklama

Ząbkowice Śląskie. Zdobądź pieniądze na pompę ciepła

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Ząbkowice Śląskie. Zdobądź pieniądze na pompę ciepła - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 14 lutego rusza dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła dla właścicieli budynków jednorodzinnych.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Na terenie gminy został uruchomiony dodatkowy nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie do wymiany kotłów stałopalnych. Nabór wniosków ruszy 14 lutego i potrwa planowo 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia w zależności od zainteresowania mieszkańców.

Nabór prowadzony jest w ramach Projektu Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzierżoniowsko-Kłodzko-Ząbkowickiej, realizowanego przez naszą gminę we współpracy z koordynatorem Projektu, którym jest Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość – Centrum Technologii Energetycznych.

Kto może dostać dofinansowanie?

Środki w ramach ogłoszonego naboru będą udostępnione w formie grantów dla właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy zdecydują się na likwidację kopciucha i przejdą na czyste źródła ogrzewania. Zgodnie z warunkami konkursowymi, za takie źródło ogrzewania uznano następujące rodzaje:

  • pompa ciepła (powietrze-woda)
  • ogrzewanie elektryczne
  • ogrzewanie elektryczne w połączeniu z fotowoltaiką
Pozostałe warunki są zbliżone do tych, jakie były stosowane w pierwszym naborze, który był ogłoszony w 2021 roku. Do najważniejszych z nich należy 35 tys. zł jako maksymalna wysokość grantu  (przy poziomie dofinansowania do 85% kosztów kwalifikowalnych i nie więcej niż 35 tys. zł grantu). Przeznaczenie grantu: zakup urządzeń i montaż.

Dla zainteresowanych udziałem w konkursie, kluczowym wymogiem będzie rejestracja na stronie Projektu. Pozwoli to w dalszej kolejności zamówić usługę opracowania audytu energetycznego swojego budynku (wymóg formalny). Można liczyć na wsparcie ze strony koordynatora projektu.

Szczegółowe warunki podane są w ogłoszeniu o naborze na stronie - kilknij TUTAJ.

Ile osób skorzysta z dofinansowania?

Pula dodatkowych środków przyznana dla naszej gminy nie jest wielka. Prawdopodobnie wystarczy na ok. 10-13 grantów. Warto jednak spróbować swoich szans.

Dotychczasowi grantobiorcy z naszej gminy oraz innych gmin uczestniczących w projekcie Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza, bardzo pozytywnie oceniają udział w nim. Ich opinie można znaleźć TUTAJ

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama