Reklama

Reklama

Ząbkowice Śląskie. Trzech strażaków odeszło na emeryturę

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczyna się od rekrutacji, następnie ślubowanie, szkolenia, codzienna służba, aż nadchodzi ten ostatni etap strażackiej drogi. Wczoraj strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śl. pożegnali przechodzących na emeryturę kolegów.

Reklama

Ząbkowice Śląskie. We wtorek, 31 stycznia, miało miejsce pożegnanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich -  starszego aspiranta Dariusza Golisa, młodszego aspiranta Jana Sopucha oraz młodszego ogniomistrza Andrzej Marynowicza, którzy przechodzą na emeryturę.

W ostatniej zmianie służby naszych kolegów licznie udział wzięli funkcjonariusze JRG w Ząbkowicach Śl., Kierownictwo Komendy, Dowódcy JRG, funkcjonariusze systemu 8-godzinnego, pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze w stanie spoczynku.

Zawsze profesjonalni oddani służbie i robiący to co potrafili najlepiej – pomagali tam gdzie zachodziła konieczność podjęcia działań przez Państwową Straż Pożarną
- możemy przeczytać na stronie KP PSP w Ząbkowicach Śląskich.

Strażacy odchodzą na emeryturę - tak mówią o nich koledzy

st.asp. Dariusz Golis - Dowódca Zmiany Służbowej 2

Zajmował szereg stanowisk zarówno w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej jak i Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP. Począwszy od Stażysty, przez Dowódcę Zastępu kończąc swoją karierę jako Dowódca Zmiany Służbowej 2. Absolwent Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, wielokrotnie odznaczany za doświadczenie którym wykazywał się w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych.

Człowiek który wprowadził do naszej Komendy i rozpropagował udział w zawodach TFA - Toughest Firefighter Alive Poland oraz FCC - Firefighter Combat Challenge. Przede wszystkim sportowiec, wielki pasjonat przerzucania ciężkiego żelastwa na siłowni oraz kolarstwa szosowego. Idealny przykład połączenia doświadczenia zawodowego z cierpliwością której nabierał latami.

mł.asp. Jan Sopuch

Strażak z krwi i kości. Funkcjonariusz, który służbę zaczynał jeszcze w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Ziębicach. Jego ścieżka kariery to stanowiska służbowe od Stażysty kończąc dziś na Zastępcy Dowódcy Zmiany Służbowej 1. Absolwent Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Za wzorowo pełnioną służbę wielokrotnie nagradzany oraz odznaczany.

Razem z st.asp. Dariuszem Golisem tworzyli zgrany duet startując w zawodach TFA - Toughest Firefighter Alive Poland oraz FCC - Firefighter Combat Challenge. Człowiek orkiestra angażujący się w szereg akcji charytatywnych i przede wszystkim motor napędowy wszystkich honorowych dawców krwi w naszej Komendzie. W służbie zdeterminowany oraz skuteczny jak robot T 1000 z Terminatora.

mł.ogn. Andrzej Marynowicz

Pierwszy funkcjonariusz z uprawnieniami do wykonywania zawodu ratownika medycznego przyjęty do naszej Komendy. Jego pożarnicza droga zaprowadziła go od stanowiska stażysty do starszego ratownika medycznego służby. To dzięki niemu i szkoleniom które prowadził zyskaliśmy pewność siebie oraz doświadczenie w dziedzinie ratownictwa medycznego.

Przez szereg lat prowadził zespół JRG w Ząbkowicach Śl. podczas Manewrów Medycznych w Jeleniej Górze. Niejednokrotnie prowadził segregację poszkodowanych w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych oraz odpowiadał za zadania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Odznaczany oraz nagradzany za wzorowo pełnioną służbę. Wiedza doświadczenie oraz opanowanie Andrzeja podczas działań mogła „wyrwać niejednego świeżaka z trampek”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy