Reklama

Reklama

Ząbkowice Śląskie. Strażacy z nowym samochodem

Opublikowano: czw, 21 kwi 2022 10:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 2 kwietnia w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich służbę pełni nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem uterenowionym 4x4 zbudowany na podwoziu MAN.

Reklama

Ząbkowice Śląskie. Jak informują ząbkowiccy strażacy z racji nadanego numeru operacyjnego 591 D 21, pojazd będzie stanowić „I WYJAZD” czyli będzie najczęściej dysponowanym samochodem w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Obsadę pojazdu stanowi 4 strażaków.

Pojazd wyposażony został zgodnie z standardem sprzętowym dla „Samochodu ratowniczo-gaśniczego typoszeregu GBA” oraz „Wyposażeniem uzupełniającym dla samochodu dysponowanego w pierwszej kolejności”.

Ponadto na samochodzie znalazło się wyposażenie umożliwiające podjęcie działań specjalistycznych na poziomie podstawowym z zakresu: ratownictwa wysokościowego, wodnego, chemiczno-ekologicznego oraz działań z zakresu ratownictwa medycznego.

Kto zapłacił za wóz strażacki?

Pojazd został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu i przekazany Komendzie Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich. Nowy wóz posiada 6-osobową kabinę, zbiornik wody o pojemności 3 tys. litrów, dodatkowy zbiornik mieszczący 300 litrów środka pianotwórczego oraz autopompę o wydajności blisko 3000 l/min przy ciśnieniu 8 atmosfer.

Dodatkowo wyposażony został w pneumatyczny maszt oświetleniowy z lampami wykonanymi w technologii LED zasilanymi z instalacji pojazdu, elektryczną wyciągarkę samochodową oraz przewoźne działko wodno-pianowe zamontowane na dachu zabudowy. Atutem nowego pojazdu jest możliwość demontażu prądownicy na linii szybkiego natarcia i zastąpienia jej lancami gaśniczymi. 

Strażacy z Ząbkowic Śl. przekazali jeden z wozów dla OSP Dobrzenice

W miniony piątek,15 kwietnia, Komenda Powiatowa PSP w Ząbkowicach Śląskich przekazała jednostce OSP Dobrzenice średni pojazd ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16/2,5 MAN.

W przekazaniu wzięli udział brygadier Tomasz Mądry p.o. KP PSP, Wójt Gminy Ciepłowody Łukasz Białkowski, prezes OSP Dobrzenice Beata Witek wraz ze strażakami
- czytamy w komunikacie gminy Ciepłowody.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy