reklama

Powiat Ząbkowicki. Plaga pożarów suchej trawy. Spaleniu uległo 46 hektarów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KP PSP Ząbkowice Śląskie

Powiat Ząbkowicki. Plaga pożarów suchej trawy. Spaleniu uległo 46 hektarów - Zdjęcie główne

Powiat Ząbkowicki: 102 pożary w ciągu trzech miesięcy | foto KP PSP Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Ząbkowicki. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich podsumowali pożary suchej trawy na terenie naszego powiatu. Statystyki są przerażające.
reklama

Powiat Ząbkowicki. Pierwsze zdarzenie związane z pożarem suchej trawy strażacy odnotowali już 12 stycznia. Najbardziej „zapalnym” miesiącem okazał się marzec. W trzecim miesiącu roku wskazać można jedynie 10 dni, podczas których strażacy nie interweniowali w związku z pożarami roślinności. 

Do dziś na terenie powiatu spaleniu uległa powierzchnia 46 hektarów. Łącznie strażacy do ugaszenia 102 pożarów zużyli 235 tysięcy litrów wody. Jako najczęstszą przypuszczalną przyczynę zdarzenia wskazywano zaprószenie ognia. We wskazanym okresie uratowano 4 budynki, w których pożar powstał od „palącej się suchej trawy”. 

Przez naszą nierozwagę może dojść do ogromnej tragedii, w której może ucierpieć lub zginąć człowiek. Wypalanie traw nie przynosi pozytywnych skutków dla ekosystemu a wręcz przeciwnie prowadzi do jego wyjałowienia
- przypominają strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich.

Podpalacze nie bedą bezkarni

Wypalanie traw zagrożone jest karą aresztu (od 5 do 30 dni), grzywny (od 20 do 5000 zł) albo nagany. Natomiast sprawca przestępstwa sprowadzający „zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

W przypadku śmierci człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, sprawca podlegać będzie karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama