reklama

Ząbkowice Śląskie: Ratownicy medyczni protestują?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CzerwoneSamochody.com

Ząbkowice Śląskie: Ratownicy medyczni protestują? - Zdjęcie główne

Ząbkowice Śląskie: W kraju trwa protest ratowników medycznych. Jak sytuacja wygląda w naszym mieście? | foto CzerwoneSamochody.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: W całym kraju trwa protest pracowników służb medycznych, w tym ratowników. Medycy wyrażają swoje niezadowolenie z panujących warunków pracy. Wielu oficjalnie protestuje i składa wypowiedzenia. Jak sytuacja wygląda w Ząbkowicach Śląskich.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Ratownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oficjalnie nie protestują - Strajku w naszym pogotowiu fizycznie nie ma, jednak wszyscy popieramy te działania, ja jako pracodawca również. - informuje Beata Gil z ząbkowickiego pogotowia.

Dowiedzieliśmy się, że aktualnie kilka osób przebywa na długotrwałych zwolnieniach lekarskich. Przedwczoraj, na wieczornej zmianie, jedna z karetek nie wyjechała, ponieważ zabrakło obsady - Dwóch ratowników przedstawiło zwolnienia lekarskie. Zdaje sobie sprawę, że ich praca jest bardzo ciężka i czasami organizm zaniemoże. Nasi ratownicy robią wszystko siłą swoich rąk, przez to mają problemy z kręgosłupem i zmuszeni są iść na zwolnienie lekarskie, aby się zregenerować. W żaden sposób nie kwestionuję wiarygodności tych zwolnień. - dodaje dyrektor SP ZOZ w Ząbkowicach Śląskich.
Ząbkowice Śląskie: Numer alarmowy 998 zostanie przełączony do CPR

Czego chcą ratownicy medyczni?
Jednym z głównych postulatów protestu są oczywiście podwyżki, jednak ratownicy medyczni oprócz wzrostu wynagrodzeń domagają się także zmian w ustawie o państwowym ratownictwie medycznym.

Ministerstwo Zdrowia podpisało porozumienie
Wczoraj rano na konferencji prasowej Minister Zdrowia poinformował o zawarciu porozumienia - Podpisaliśmy trójstronne porozumienie – z przedstawicielami ratowników medycznych i pracodawców. W kontekście IV fali pandemii COVID-19 to bardzo dobra informacja, bo oznacza, że nie będzie braku obsad zespołów ratownictwa medycznego. - mówił Adam Niedzielski.

Porozumienie nie jest jednak satysfakcjonujące dla wszystkich - zawarto je między Ministrem Zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych i Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ. Nie wszyscy protestujący medycy należą do tego konkretnego związku zawodowego.

Przeczytaj również:
Ząbkowice Śląskie: Z nożem na taksówkarza
Ząbkowice Śląskie: Nowe parkometry w mieście

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama