reklama

Ząbkowice Śląskie. Pośredniak ma kasę

Opublikowano:
Autor:

Ząbkowice Śląskie. Pośredniak ma kasę - Zdjęcie główne

PUP ma pieniądze m.in. na dotacje

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich pozyskał z rezerwy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej ponad 800 tys. zł. To świetna wiadomość dla bezrobotnych. Muszą oni się jednak spieszyć.
reklama

W poniedziałek, 6 listopada uruchomiony zostaje nabór wniosków dla osób bezrobotnych o organizację stażu, prac interwencyjnych oraz udzielenie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach środków Funduszu Pracy pochodzących z rezerwy ministra.

Na staż będzie mogło pójść 20 osób na 6 miesięcy. Z prac interwencyjnych będzie mogło skorzystać 5 osób, również na okres 6 miesięcy. A 20 osobom urząd przyzna dotacje na otwarcie własnego biznesu w wysokości 38 tys. zł.

 

Staże

W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski złożone przez organizatorów stażu, którzy dotychczas należycie wywiązywali się z realizacji umów o odbywanie stażu w okresie ostatnich dwóch lat  i  deklarują zatrudnienie po zakończeniu stażu na okres nie krótszy niż 3 miesiące, w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę.

 

Prace interwencyjne 

Refundacja w kwocie: 1 tys. 491 zł i 90 gr + składki na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia. Pracodawca jest zobowiązany, stosownie do zawartych umów do utrzymania w zatrudnieniu skierowanych bezrobotnych przez okres 3 miesięcy w pełnym wymiarze czasu pracy po zakończeniu refundacji wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne.

 

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej

Termin naboru wniosków -  do wyczerpania środków finansowych,  jednak nie dłużej niż do dnia 30 listopada. Wypełnione, kompletne wnioski należy składać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd Pracy, ul. Powstańców Warszawy 7, 57-200 Ząbkowice Śląskie, (decyduje data wpływu do PUP). W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski spełniające wymogi formalne i merytoryczne. Formularz wniosku wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej: www.zabkowiceslaskie.praca.gov.pl.

 

***

Szczegółowych informacji dotyczących realizowanych form aktywizacji udzielają specjaliści ds. programów rynku pracy oraz doradcy klienta i doradcy zawodowi w Centrum Aktywizacji Zawodowej  - numery telefonów: 74 816 67 15, 74 816 67 06.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama