reklama

Ząbkowice Śląskie. Pogotowie znów pod młotek. Za ile?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Ząbkowice Śląskie. Pogotowie znów pod młotek. Za ile? - Zdjęcie główne

Tu mieściło się pogotowie | foto Karolina Marcińczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dawny budynek ząbkowickiego pogotowia nie został sprzedany, choć jedna osoba wpłaciła wadium do przetargu. Teraz będzie drugi przetarg, czy starostwo obniży cenę wywoławczą?
reklama

Budynek przy ul. Sienkiewicza 15A w Ząbkowicach przez ostatnie 20 lat był użytkowany jako stacja pogotowia ratunkowego. Na 15 czerwca starosta ogłosił na niego przetarg. Znalazł się jeden chętny, który wpłacił wadium. Jednak gdy okazało się, że ta osoba jest jedynym przystępującym do licytacji, wycofała się, licząc zapewne na obniżenie ceny w następnym przetargu.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 410 tys. 300 zł. Teoretycznie kwota ta mogłaby zostać obniżona nawet o 50%.

O obniżenie ceny wywoławczej o 20% zawnioskował do zarządu powiatu Jacek Zawiła - geodeta powiatowy, naczelnik wydziału geodezji, katastru i nieruchomości. Na posiedzeniu zarządu starosta Roman Fester zaproponował obniżenie ceny o 5%, wicestarosta Waldemar Wieja - o 20%, a członek zarządu Andrzej Regner - o 5%. Członkini zarządu Justyna Giryn zaproponowała ogłoszenie drugiego przetargu ustalając cenę nieruchomości na tym samym poziomie i to jej wniosek po dyskusji przeszedł.

Drugi przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w wakacje - z ceną 410 tys. 300 zł.

Dawny budynek pogotowia powstał w 1924 r. Zanim wprowadziło się tu pogotowie, obiekt po wojnie zajmowała Kolumna Transportu Sanitarnego. To obiekt usługowy, dwukondygnacyjny, w zabudowie półzwartej, niepodpiwniczony.

Budynek jest wykonany w technologii tradycyjnej. Ma strop ceramiczny na belkach stalowych. Schody na piętro zewnętrzne betonowe. Stropodach drewniany kryty papą. Ściany zewnętrzne z pełnej cegły, stolarka okienna przeważnie z PCV z oszkleniem zespolonym. Bramy garażowe stalowe z szkleniem pojedynczym. Rury i rynny spustowe z blachy ocynkowanej.

Budynek jest wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną i ogrzewanie centralne z kotłem na paliwo stałe. Orurowanie przeważnie miedziane, w części warsztatowej stalowe. Grzejniki stalowe płytowe, a w części garażowej grzejniki stalowe rurowe ożebrowane.

Powierzchnia zabudowy to 158 m kw., a powierzchnia użytkowa - 261,73 m kw.

Urzędnicy ze starostwa ocenili stan techniczny i funkcjonalny obiektu jako średni.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama