reklama

Ząbkowice Śląskie: Na co pójdzie kasa z Polskiego Ładu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Materiały promocyjne "Polski Ład"

Ząbkowice Śląskie: Na co pójdzie kasa z Polskiego Ładu? - Zdjęcie główne

Ząbkowice Śl.: Rządowy program przewiduje inwestycje w naszym regionie | foto Fot. Materiały promocyjne "Polski Ład"

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: W poprzednim tygodniu we Wrocławiu odbyła się konferencja dotycząca rządowego funduszu “Polski Ład”. Przedstawiono na niej plany rozwoju Dolnego Śląska. Co rząd obiecał dla naszego regionu?
reklama

Ząbkowice Śląskie. Podczas zeszłotygodniowej konferencji minister Michał Dworczyk przedstawił zarys rządowego funduszu “Polski Ład”. Przyjrzeliśmy się dokładniej inwestycjom, które mają być realizowane w Powiecie Ząbkowickim.

O najważniejszej pisaliśmy TUTAJ. W 2023 roku ma zacząć się budowa, długo wyczekiwanej drogi S8 z Wrocławia do Kłodzka przez Ząbkowice Śląskie. 

Obwodnica Złotego Stoku

“Polski Ład” dla Dolnego Śląska zakłada budowę kilku obwodnic, w tym obwodnicy Złotego Stoku na drodze krajowej nr 46. Obwodnica ma wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta i realnie wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców.

Remont wojewódzkiej 382

Droga wojewódzka nr 382 nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa kierowcom i uniemożliwia zintegrowany rozwój obszarów miejskich na osi wschód-zachód. Rząd chce zmodernizować  Trasę Podsudecką łączącą Jawor przez Strzegom, Świdnicę, Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki z granicą województwa opolskiego.

Zbiornik retencyjny w Kamieńcu Ząbkowickim

Zbiornik retencyjny ma poprawić poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na południu województwa. Mieszkańcy będa chronieni przed skutkami ewentualnych wzostów poziomu wody w rzekach. 

Euro-Park w Ząbkowicach Śląskich

Wielu mieszkańców Ząbkowic Śl. dojeżdża codziennie do pracy kilkadziesiąt kilometrów. Rząd planuje utworzyć strefę ekonomiczną Euro-Park, która przy współpracy z agencjami rządowymi spowoduje napływ nowego kapitału. w nasze okolice. Miejsce o powierzchni 120 ha, ma powstać niedaleko planowanej drogi S8. 

 

Poza tym w założeniach “Polskiego Ładu” dla Dolnego Śląska znalazły się:

- Sudecka pętla rowerowa, czyli budowa zintegrowanych, długodystansowych dróg rowerowych, które mają mieć wpływ na rozwój turystyki;

- Budowa chodników przy drogach gminnych i powiatowych;

- Rewitalizacja terenów i obiektów zabytkowych;

- Rozwój sieci wodno-kanalizacyjnej na terenach wiejskich;

- Gazyfikacja gmin regionu sudeckiego, czyli możliwość korzystania z gazu w większości miejsc naszego regionu.

Przedstawione przez rząd plany są na razie w większości obietnicami. Poza drogą S8, nie mówi się o konkretnych terminach i kosztach realizacji. Czy “Polski Ład” stanie się rzeczywistością? Przekonamy się o tym za jakiś czas.

Info: Materiały promocyjne rządowego funduszu “Polski Ład” dla województwa dolnośląskiego

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama