reklama

Ząbkowice Śląskie. Marceli C. złożył apelację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Ząbkowice Śląskie. Marceli C. złożył apelację - Zdjęcie główne

Motywem jego działania zdaniem biegłych było poczucie wrogości, krzywdy i zemsty na najbliższych | foto Redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 maja tego roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał Marcelego C. na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Oskarżony o zabójstwo rodziców i młodszego brata złożył apelację.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Tą sprawą żyła cała Polska - w nocy z 8 na 9 grudnia 2019 roku 18-letni wówczas Marceli C. zaatakował siekierą swoich rodziców i 7-letniego brata, zadając im w trakcie snu śmiertelne ciosy.

Marcel C. został oskarżony o trzy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na motywację zasługująca na szczególne potępienie, w tym, co do zabójstwa rodziców czyny te zostały także zakwalifikowane, jako zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gdyż po dokonanych czynach Marceli C. zabrał z domu pieniądze w kwocie 8 700 złotych, które chciał przeznaczyć na ucieczkę z kraju
- informuje świdnicka prokuratura. 

Po dokonanych czynach sprawca upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady zdarzenia próbując spalić i ukryć ubranie, jakie miał na sobie podczas zabójstw oraz siekierę. Po tym wrócił do domu, wyszedł na dach i zawiadomił Policję o napadzie rabunkowym na jego dom.

Marceli C. skazany na dożywocie

13 maja tego roku Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał młodego mężczyznę za winnego wszystkich trzech zarzucanych mu czynów i za każdy z tych czynów wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd zastrzegł, że warunkowe przedterminowe zwolnienie Marcelego C. nie może nastąpić wcześniej jak po odbyciu przez niego trzydziestu lat kary.

Wyrok nie był prawomocny - jest apelacja

Skontaktowaliśmy się z świdnickim sądem, gdzie udało nam się ustalić, że obrońcy Marcelego C. wnieśli apelację od wyroku. 

Jeden obrońca wniósł o jego zmianę i wymierzenie oskarżonemu kary i środków karnych w niższym wymiarze, ewentualnie o uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania sądowi pierwszej instancji.
Drugi z obrońców wniósł o zmianę zaskarżonego wyroku, chce żeby w wyroku nie pojawiały się artykuły związane z rozbojem i opis elementów opisujących przestępstwo napadu rabunkowego
- informuje Marzena Rusin-Gielniewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Świdnicy. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama