reklama

Ząbkowice Śląskie. Gdzie i kiedy procesje z kwiatkami w Boże Ciało?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: int

Ząbkowice Śląskie. Gdzie i kiedy procesje z kwiatkami w Boże Ciało? - Zdjęcie główne

Procesje przejdą w Boże Ciało ulicami Ząbkowic Śląskich | foto int

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 8 czerwca czeka nas Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Którędy przejdą ząbkowickie procesje?
reklama

Procesja eucharystyczna ulicami miasta rozpocznie się w kościele św. Anny po mszy św. o godz. 10.30, a zakończy się przy kościele św. Jadwigi. Kapłani i wierni iść będą przez Rynek, ul. Ziębicką i Chrobrego.

- Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków, natomiast chłopców o niesienie poduszek - mówi proboszcz św. Anny, ksiądz kanonik Krzysztof Herbut.

- Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Przede wszystkim osoby niosące sztandary, panów do baldachimu, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci I-komunijne oraz dziewczynki do sypania kwiatków - mówi z kolei proboszcz ze św. Jadwigi, ksiądz kanonik Sławomir Białobrzeski. - Pomiędzy II i III ołtarzem odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa - dodaje.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 10.00, czyli ok. godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Piastowską, Daszyńskiego, Robotniczą, Bohaterów Getta i znów Piastowską.

- Prosimy o czynne włączanie się w procesję poprzez niesienie feretronu, chorągwi i baldachimu, dzwonienie i sypanie kwiatów oraz śpiew. Zachęcamy do przygotowania domów i posesji na tę uroczystość - mówi ksiądz Tadeusz Beściak SAC, proboszcz parafii NSPJ. - Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu i przystrojeniu ołtarzy na Boże Ciało. Rozpoczęcie ich ustawiania i dekoracji w środę w godzinach popołudniowych. Prosimy też, by osoby pragnące podzielić się kwiatami do przystrojenia ołtarzy, umówiły się z przygotowującymi dany ołtarz, kiedy mają je dostarczyć. Także w środę na godz. 16.00 zapraszamy chętnych do zamiatania alejek przed kościołem, a po mszy św. wieczornej do umycia posadzki kościoła. Wszystkim, którzy się zaangażują w te prace już dzisiaj składamy gorące Bóg zapłać - dodaje.  

 

Parafia św. Anny w Ząbkowicach Śląskich. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.30 i 18.00, w kaplicy o godz. 8.30. Od piątku, 9 czerwca codziennie po wieczornej mszy św. będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.  

 

Parafia św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym, ale nie będzie mszy św. o godz. 12.00. Nie będzie też wieczornego nabożeństwa czerwcowego. Od piątku, 9 czerwca do czwartku, 15 czerwca po mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła, w ramach Oktawy Bożego Ciała.  

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich. W dniu Bożego Ciała msze św. będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama