reklama

Ząbkowice Śląskie. Duchy w zamku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: prt sc - YouTube

Ząbkowice Śląskie. Duchy w zamku - Zdjęcie główne

Czy w ząbkowickim zamku straszy? | foto prt sc - YouTube

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Youtuber o pseudonimie Szałki93 z kanału Polish Paranormal TV ponownie odwiedził Ząbkowice Śląskie w poszukiwaniu duchów. Tym razem w zamku.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Przed filmem wyświetlony jest napis: Uwaga. Materiał ten może wywołać u oglądającego uczucie lęku i zagubienia! Oglądasz na własną odpowiedzialność!

Od czerwca można zwiedzać zamek, choć nie cały. W niektórych jego miejscach wziąć prowadzona jest rewitalizacja. Nikt też nie zwiedza zamku nocą. Zrobił to Szałki93.

Jako pierwszy w Polsce sprawdzę, czy w zamku występuje aktywność paranormalna
- mówi prowadzący z Polish Paranormal TV.

Gdy tylko wszedł do zamku, rozpoczęła się demonstracja jakiś nieokreślonych bytów. Zaświecił się rempod - urządzenie, które dzięki wbudowanej antenie wykrywa zaburzenia pola elektromagnetycznego w otoczeniu. Szałki93 używał też m.in. miernika K2, który służy do wykrywania zmian pola elektromagnetycznego w otoczeniu i urządzenia SB7, a także aplikacji Ghost Tube, dzięki której duchy wpływają na kod źródłowy dając odpowiedzi.

W komnacie książęcej poszukiwacz duchów porozmawiał z kimś niewidzialnym, kto powiedział m.in. że jest mu trochę duszno. Wyżej znów Szałki93 rozmawiał z jakimś duchem, który nawet zwrócił się do niego po imieniu: „Łukasz”. Autor filmu chciał, aby duch zamknął drzwi jednej z komnat, jednak drzwi pozostały otwarte. Za to słychać było jakieś nieznane dźwięki.

Czy duchy opanowały ząbkowicki zamek? Zdaniem Szałkiego93 tak - koniec filmu to zaskakująca zabawa z niewidzialnym bytem.

Nie pierwszy raz w Ząbkowicach

Wcześniej polscy łowcy duchów (jeszcze w dwuosobowym składzie, z Azure_Seth) gościli w Ząbkowicach na początku roku. Zwiedzili Izbę Pamiątek i Krzywą Wieżę. 

Opowiedzieli widzom historię ząbkowickich grabarzy. Laboratorium Frankensteina w piwnicy Izby Pamiątek zrobiło na youtuberach duże wrażenie. Ale duchów tam nie spotkali.

Poszli więc na górę. Youtuberzy sondowali pomieszczenia za pomocą specjalistycznych urządzeń. W pewnym momencie na pytanie Szałkiego93: „Gdzie jesteś?”, dało się słyszeć odpowiedź: „Dom”. Takich odpowiedzi było więcej, a do tego kroki, uderzenia pięścią w biurko i wyczuwalna obecność duchów.

Jasno można stwierdzić, że duchy opanowały ten budynek i życie po tamtej stronie toczy się dalej - podsumowali łowcy duchów.

Po tygodniu w serwisie Youtube pojawił się kolejny film ekipy Polish Paranormal TV z Ząbkowic. Tym razem został on nakręcony w Krzywej Wieży. Tam duchy początkowo nie współpracowały, ale wkrótce dały się słyszeć nieznane dźwięki. Łowcy duchów wywoływali je.

Noc w Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich była pełna emocji. Dziwne anomalie audiowizualne, konkretna sesja, pokazały, że duchy egzystują w tym miejscu
- podsumowali łowcy duchów. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama