reklama

Ząbkowice Śląskie. Bolesław Chmielowiec nowym radnym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Bolesław Chmielowiec

Ząbkowice Śląskie. Bolesław Chmielowiec nowym radnym - Zdjęcie główne

foto FB - Bolesław Chmielowiec

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: Bolesław Chmielowiec został nowym Radnym Miejskim. Zastąpił zmarłą pod koniec poprzedniego roku Grażynę Sobór.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Zgodnie z ordynacją wyborczą w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców nie przeprowadza się wyborów uzupełniających. Skład rady miejskiej w przypadku wygaszenia mandatu radnego uzupełnia kolejna osoba z listy wyborczej.

Ząbkowicki przypadek był jednak trochę skomplikowany - Grażyna Sobór w 2018 roku weszła do Rady Miejskiej z listy KW Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 370 głosów. Jej miejsce w radzie powinna zająć kolejna osoba, jednak dwóch kolejnych kandydatów  - Bolesław Chmielowiec oraz Roman Krawczyk - otrzymało taką samą ilość głosów. 

Zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego, w takich sytuacjach o wyborze nowego radnego decyduje losowanie.

W dniu 12 stycznia 2023 r. o godz. 13:30 w siedzibie Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu II, ul. Adama Pługa 12 w Wałbrzychu, przeprowadzono losowanie kandydata, któremu przysługuje pierwszeństwo do objęcia mandatu radnego Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich w okręgu wyborczym nr 1. Losowanie przeprowadził Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu II spośród dwóch kandydatów, którymi byli: 1) Bolesław Chmielowiec, 2) Roman Krawczyk. W wyniku losowania pierwszeństwo do obsadzenia mandatu uzyskał pan Bolesław Chmielowiec
- informuje Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu. 

Zaprzysiężenie nowego radnego odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama