reklama

Ząbkowice Śl. W szpitalu urodzisz z mężem przy boku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szpital Ząbkowice Śl.

Ząbkowice Śl. W szpitalu urodzisz z mężem przy boku - Zdjęcie główne

Alicja Kulawiec-dyrektor ząbkowickiego szpitala | foto Szpital Ząbkowice Śl.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie odnotowali drastycznego wzrostu liczby zgonów, nie odwołują planowanych operacji i zabiegów, a kobiety mają tu szansę na poród rodzinny. Jak dziś funkcjonuje ząbkowicki szpital?
reklama

Ząbkowice Śl. Szpital św. Antoniego decyzją Ministra Zdrowia znajduje się na pierwszym poziomie szpitalnego zabezpieczenia, co w praktyce oznacza, że posiada 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Szpitalne oddziały zostały przeorganizowane i wydzielono dodatkowe 5 sal z pojedynczymi łóżkami, które znajdują się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz na oddziale chorób wewnętrznych.

- Szpital nie prowadzi oddziału covidowego dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Pacjenci z naszego szpitala po potwierdzeniu zakażenia są transportowani do innych szpitali celem hospitalizacji, do placówek, które na podstawie decyzji Wojewody lub Ministra Zdrowia zostały zobligowane do utworzenia takiego oddziału – przypomina Alicja Kulawiec, dyrektor ząbkowickiego szpitala.

Dziś szpital działa w pełnym zakresie, ale po przekształceniu w ościennych powiatach szpitali w oddziały covidowe, do nas przywożeni są chorzy z innych powiatów m.in. z Kłodzka. 

 

- Powoduje to zwiększenie liczby przyjętych pacjentów przede wszystkim na SOR  i oddziale chorób wewnętrznych – podkreśla dyrektor Kulawiec.

W połowie października ubiegłego roku, Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zalecenia by ograniczyć i czasowo zawiesić wykonywanie świadczeń medycznych, które były wcześniej zaplanowane. Dotyczy to wszystkich szpitali. Jednak w ząbkowickim szpitalu nie są zawieszone żadne.

Odbywają się również porody rodzinne zgodnie z procedurą obowiązującą w czasie pandemii – ujawnia dyrektor ząbkowickiego szpitala.

Dziś stan zdrowia każdego pacjenta przyjmowanego do szpitala jest oceniany pod kątem pilności wymaganej hospitalizacji i każdy pacjent ma też wykonywany test antygenowy lub genetyczny na obecność koronawirusa. W 2020 roku w ząbkowickim szpitalu nie odnotowano też wzrostu zgonów, jednak jak podkreśla dyrektor placówki, szpital nie posiada oddziału covidowego.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama