Od liczby wolontariuszy zależy, ilu rodzinom w potrzebie pomoże Szlachetna Paczka w tym roku.
Wolontariusz i wolontariuszka w Szlachetnej Paczce to takie osoby, które nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących. Chcą wykonywać dobrą robotę i zmienić świat w swojej okolicy. Wolontariat wymaga czasu, zaangażowania, mądrości i własnej inicjatywy - tłumaczy Joanna Sadzik, prezeska Zarządu Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki.
Przed przystąpieniem do wolontariatu warto rozważyć swoje możliwości. Utwierdzić się w przekonaniu, że to rozwiązanie jest dla ciebie. W zeszłym roku Szlachetna Paczka pomogła ponad 17 tysiącom rodzin w potrzebie. Wolontariat w Szlachetnej Paczce to duże poczucie sprawczości i możliwość uczestnictwa w zmienianiu czyjegoś świata na dobre. Jednak takiego efektu nie da się osiągnąć bez zaangażowania i wysiłku wolontariuszy.
Iść do kogoś, patrzeć jakie ludzie mają trudne warunki życia, no nie jest to łatwe. Jest to bardzo trudne, ale myślę, że nas to uczy takiej pokory do życia. I poza tym naprawdę ci ludzie bardzo tego potrzebują i często ich życie się bardzo wtedy zmienia - opowiada Agnieszka ze Szlachetnej Paczki.
Kogo ząbkowicka Szlachetna Paczka poszukuje?
Tak naprawdę to każdy może zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Wbrew pozorom wolontariat nie zajmuje bardzo dużo czasu - mówi Karolina Tracz, która podobnie jak przed rokiem jest liderem Szlachetnej Paczki w powiecie ząbkowickim. - Większość z nas pracuje na pełny etat, mamy rodziny i obowiązki, mimo to znajdujemy czas, aby dotrzeć to ludzi potrzebujących. Najważniejsze są chęci aby czynić dobro, aby dostrzec wokół siebie ludzi, którzy dla większości społeczeństwa są niewidoczni. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie będzie łatwo, bo wolontariat Szlachetnej Paczki to ogrom emocji i wzruszeń, ale na pewno będzie warto bo są to cudowne, niezapomniane chwile - dodaje.
W tym roku jest już 14 wolontariuszy Szlachetnej Paczki w naszym powiecie.
Jak ktoś ma ochotę, to można śmiało dołączać - mówi Karolina Tracz. - Nie wiem, ile rodzin będziemy mieć w tym roku zgłoszonych. W zeszłym roku było około 50, w tym roku liczę, że będzie więcej. Dla każdego znajdzie się coś fajnego do zrobienia - dodaje.
Warto zauważyć, że rusza nowy system Szlachetnej Paczki odnośnie zgłaszania rodzin. Rodziny mogą być zgłaszane nie tylko przez instytucje pomocowe, szkoły, przeszkola czy też gminy, ale też przez osoby prywatne.
***
Jak dołączyć do Szlachetnej Paczki?
1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl
2. Wyślij swoje zgłoszenie.
3. Czekaj na kontakt rekrutera, który umówi się z Tobą na pierwsze spotkanie online.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.