reklama

Ząbkowice Śl. Strażnicy miejscy mieli pełne ręce roboty

Opublikowano:
Autor:

Ząbkowice Śl. Strażnicy miejscy mieli pełne ręce roboty - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 2022 r. okazał się pracowity dla ząbkowickich strażników miejskich.
reklama

Straż Miejska w Ząbkowicach Śląskich liczy sześciu strażników. Ich służba pełniona jest w systemie dwuzmianowym, od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-22.00, oraz w soboty w godz. 14.00-22.00, jak również w inne, wolne dni od pracy, w zależności od potrzeb.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich w 2022 roku ujawnili 2 tys. 122 wykroczenia. Zastosowali 1 tys. 678 razy środki oddziaływania wychowawczego. Czyli pouczenia, upomnienia, zwrócenia uwagi, czy rozmów wychowawczych. Nałożyli 426 mandatów karnych. Skierowali do sądu 18 wniosków o ukaranie sprawców wykroczeń. Wszczęli 141 postępowań w sprawach o wykroczenia, a na potrzeby innych jednostek przeprowadzili 64 wywiady, sprawdzenia i pomoce prawne. 98 spraw przekazali do realizacji innym służbom i organom.

Strażnicy przeprowadzili 114 kontroli (porządkowych, śmieciowych oraz spalania odpadów). Wydali 82 nakazy porządkowe na usunięcie nieprawidłowości ujawnionych w trakcie prowadzonych kontroli.

Wykonali również 198 służb patrolowo-obchodowych na terenie miasta i gminy Ząbkowice Śląskie, a w ramach porozumienia o współpracy Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich - 40 wspólnych służb z policjantami.

Mieszkańcy średnio dwa razy dziennie dzwonią na telefon strażników miejskich. Ci przyjęli do realizacji 747 zgłoszeń. 42 dotyczyły zakłócania porządku i spokoju publicznego, jak spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, nieobyczajne i chuligańskie wybryki, zniszczone mienie, czy też zakłócanie spokoju i porządku publicznego. Aż 340 to wykroczenia porządkowe w ruchu drogowym, jak blokowanie wjazdów czy wyjazdów do posesji, bram i garaży, a także nieprawidłowe parkowanie itp. A185 to wykroczenia dotyczące ochrony środowiska i gospodarki odpadami, jak zaśmiecanie miejsc publicznych, niszczenie zieleni, niewłaściwe składowanie odpadów, spalanie odpadów. 23 dotyczyły zagrożeń życia i zdrowia (chodziło o miejsca niebezpieczne dla życia i zdrowia, zagrożenia spowodowane niewłaściwym zabezpieczeniem prowadzonych prac, ubytki w pasie dróg, brak lub niewłaściwe oznakowania, awarie oświetlenia. Dwa razy strażnicy reagowali w obliczu zagrożeń pożarowych i katastrof. 26 to awarie techniczne, a 67 - interwencje związane ze zwierzętami, jak bezdomne, porzucone czy ranne zwierzęta dzikie i domowe oraz zwłoki zwierząt z wypadków komunikacyjnych, czy też rannych zwierząt chronionych gatunków, które strażnicy odwozili do ośrodków rehabilitacji dla dzikich zwierząt.

 

 

Przy użyciu kamer monitoringu wizyjnego miasta rejestrowano obraz z 30 kamer. Ujawniono 120 czynów zabronionych, społecznie uciążliwych, takich jak: zakłócenia porządku publicznego czy niszczenia mienia, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecanie miejsc publicznych, brak opieki nad zwierzętami, niszczenie zieleni, wykroczenia przeciwko porządkowi w komunikacji, obyczajności. Operatorzy monitoringu zabezpieczyli również 49 razy zapis z kamer dla innych służb (policja, sąd, administracja skarbowa), jak również na wniosek mieszkańców.

W całorocznej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" 264 razy strażnicy pełnili dyżury w rejonach szkół podstawowych.

Do ich obowiązków należą też asysty przy prowadzonych czynnościach przez inne służby, wydziały urzędu miejskiego, administratorów budynków, wspólnoty mieszkaniowe, OPS i inne - wykonali 128 asyst. Ponadto uczestniczyli w 12 zabezpieczeniach imprez kulturalnych i sportowych, obchodów świąt kościelnych i państwowych.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama