reklama

Ząbkowice Śl. Regulamin na cmentarzu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Ząbkowice Śl. Regulamin na cmentarzu - Zdjęcie główne

foto Google Maps

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada miejska Ząbkowic uchwaliła regulamin cmentarza komunalnego przy ul. Bohaterów Getta. Czego kategorycznie zabroniono, a co trzeba robić na nekropolii?
reklama

W regulaminie zapisano, że ceremonie pogrzebowe odbywają się w dniach: od poniedziałku do soboty, oprócz dni świątecznych - w godzinach od 9.00 do 15.00.

Cmentarz jest otwarty: w okresie od 1 kwietnia do 30 września w godzinach od 8.00 do 20.00, a w okresie od 1 października do 31 marca w godzinach od 8.00 do 18.00, za wyjątkiem dnia Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz dnia Zadusznego (2 listopada). Wtedy nekropolia otwarta jest w godzinach od 6.00 do 21.00.

Brama wjazdowa na cmentarz jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 15.00.

Co muszą osoby przebywające na terenie cmentarza? Zachowywać ciszę oraz powagę i szacunek należyty zmarłym. Powinny przemieszczać się po wyznaczonych ciągach pieszo-jezdnych, chodnikach i alejkach między grobami.
Czego nie wolno robić na terenie cmentarza? Zabrania się ustawiania ławek, ogrodzeń i innych elementów małej architektury blokujących alejki między grobami, sadzenia drzew i krzewów oraz usuwania drzew i krzewów, poruszania się pojazdami jednośladowymi, a także wprowadzania zwierząt (nie dotyczy psów przewodników).

Prace ziemne, kamieniarskie wolno prowadzić wyłącznie od poniedziałku do soboty, a ich wykonanie nie może zakłócać ciszy i spokoju oraz kolidować z trwającymi ceremoniami pogrzebowymi. Po zakończeniu prac należy niezwłocznie uporządkować teren i wywieźć z cmentarza nadmiar gruzu, ziemi i wszelkie inne nieczystości powstałe w związku z wykonywaniem prac.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama