reklama

Ząbkowice Śl. „Będzie dobrze” - minister edukacji Barbara Nowacka w szkole na Wrocławskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP w Ząbkowicach Śląskich

Ząbkowice Śl. „Będzie dobrze” - minister edukacji Barbara Nowacka w szkole na Wrocławskiej - Zdjęcie główne

foto SP w Ząbkowicach Śląskich

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie pytali panią minister o wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji, mówili o coraz większym problemie braku czytelnictwa wśród uczniów. Barbara Nowacka odwiedziła Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich w poniedziałek, 18 marca.
reklama

Minister Edukacji Barbara Nowacka spotkała się z kadrą pedagogiczną wszystkich placówek oświatowych z powiatu ząbkowickiego, w sumie 130 osób. Odbyła się ponad godzinna debata, podczas której uczniowie ze szkół powiatu oraz nauczyciele zadawali pytania, zgłaszali problemy wynikające z obecnie funkcjonującego systemu oświaty. Nauczyciele wskazali konieczność regulacji frekwencji uczniów w zajęciach szkolnych, zwracali uwagę na ogromny problem oraz uzależnienie od telefonów komórkowych i internetu. Mówiono też o problemach, z jakimi mierzą się dzisiaj poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz szkoły specjalne. Poruszono również kwestię regulacji prawnych domów wczasów dziecięcych. Dużo dyskutowano o coraz większej skali przemocy w szkołach. Pani minister podkreślała w wielu sprawach autonomiczność szkół, kadry zarządzającej w podejmowaniu decyzji i ich odpowiedzialność za ograniczenia jakie należy wprowadzić w szkołach. Mówiła też o konieczności regulacji w statutach szkół frekwencji uczniów, co przekłada się na klasyfikację do kolejnej klasy.

Będzie dobrze - proszę mi wierzyć, że będzie dobrze! - tymi słowami zakończyła spotkanie pani minister. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama