reklama

Wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Komunikat Wojska Polskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Sztab Generalny WP

Wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Komunikat Wojska Polskiego - Zdjęcie główne

foto Sztab Generalny WP

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od poniedziałku (12 lutego) na drogach niemal całego kraju odbywać się będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych, związany z ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Sztab Generalny Wojska Polskiego wydał komunikat w tej sprawie.
reklama

W pierwszej połowie tego roku NATO przeprowadzi szereg ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). W ramach tych manewrów Polska pełnić będzie rolę jednego z państw-gospodarzy, przyjmując na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników.

Kluczowym aspektem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe o nazwie DRAGON-24 (DR-24), w którym uczestniczyć będą siły zbrojne innych państw. Ten etap rozpocznie się już na przełomie lutego i marca.

Wojsko Polskie zapewnia, że ćwiczenia mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko żadnemu konkretnemu państwu.

Poniżej publikujemy oficjalny komunikat Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

W ramach ćwiczeń, od połowy lutego do końca maja, pojazdy wojskowe będą przemieszczały się niemal we wszystkich województwach, na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. 

Przejazdy kolumn będą również wykorzystane jako element szkoleniowy m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach zostanie skoordynowany w sposób jak najmniej utrudniający bieżący ruch. Kolumny będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane także z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. 

Zwracamy się również z apelem o ochronę danych, nie publikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

 

reklama
Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama