reklama

Woda i ścieki w Kamieńcu w górę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Woda i ścieki w Kamieńcu w górę - Zdjęcie główne

Czerniec nie chciał też, aby kredyty zaciągnięte przez Rzeczyckiego na inwestycje odbijały się na cenach za wodę i ścieki w jego gminie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stało się. Podwyżki w Kamieńcu są już faktem.
reklama

To była kilkumiesięczna batalia. Najpierw zaproponowanej taryfy prezesowi noworudzkich wodociągów nie zatwierdziły Wody Polskie. Argumentem przeciwko jej zatwierdzeniu były, jak mówił Jarosław Garbacz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, zbyt wygórowane, zawyżone ceny. Taryfa została odrzucona, a prezes Rzeczycki został zobligowany do jej poprawienia i ponownego złożenia. Tak się też stało. Po kilkumiesięcznej przepychance i wniesionych poprawkach Wody Polskie wreszcie zatwierdziły noworudzkim wodociągom 3-letnią taryfę opłat za odbiór wody i ścieków. Jednak nie weszła ona w życie, bo odwołały się od niej władze Kamieńca Ząbkowickiego. Burmistrz, Marcin Czerniec uważał, że złożona taryfa wiązała się z dość znaczącymi podwyżkami cen i była nie do zaakceptowania przez gminę Kamieniec.

 

Czerniec nie chciał też, aby kredyty zaciągnięte przez Rzeczyckiego na inwestycje odbijały się na cenach za wodę i ścieki w jego gminie. I tak odwołanie złożone przez burmistrza Kamieńca znów wszystko przeciągnęło w czasie, ale dziś wiadomo już, że prezes Wód Polskich zatwierdził taryfę, która zaczęła obowiązywać od 1 lutego.

 

- Możemy się zacząć już cieszyć. Oczywiście Kamieniec Ząbkowicki może skorzystać jeszcze z odwołania, ale odpowiedź prezesa Wód Polskich jest jednoznaczna: taryfa została przygotowana w sposób właściwy - cieszy się Ryszard Rzeczycki, prezes noworudzkich wodociągów. - Nie ukrywam, że zmusili nas do poważnych cięć, które nie wiem jak się odbiją na finansach spółki. Nie mniej jednak taryfa została zatwierdzona - dodaje.

 

 

Stawki proponowane przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie początkowo odrzucone przez Wody Polskie:

 

2021 r.: 6,46 zł za wodę i 7,15 zł za ścieki

2022 r.: 6,59 zł za wodę i 7,17 zł za ścieki

2023 r.: 6,73 zł za wodę i 7,21 zł za ścieki

 

 

Tyle płaciliśmy do końca stycznia 2022 r.

od 19 czerwca 2019 do 18 czerwca 2020 r.: 5,34 zł netto (5,77 zł brutto) za wodę i 5,71 zł netto (6,17 zł brutto) za ścieki

od 19 czerwca 2020 do 18 czerwca 2021 r.,: 5,54 zł netto (5,98 zł brutto) za wodę i 5,85 zł netto (6,32 zł brutto) za ścieki

 

Tyle będziemy przez kolejne trzy lata za metr sześcienny wody i ścieków:

2022 r.: 6,15 zł netto (6,64 zł brutto) za wodę, 6,67 zł netto (7,20 zł brutto) za ścieki

2023 r.: 6,18 zł netto (6,67 zł brutto) za wodę, 6,70 zł netto (7,24 zł brutto) za ścieki

2024 r.: 6,20 zł netto (6,70 zł brutto) za wodę, 6,73 zł netto (7,27 zł brutto) za ścieki

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama