Reklama

Reklama

W Ząbkowicach Śląskich rusza budowa Lokalnego Centrum Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Cukrowniczej 8 odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dzięki inicjatywie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, rozwiną swój biznes i stworzą dla mieszkańców regionu nowe miejsca pracy.

Reklama

- To duży krok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale jeszcze większy dla Ząbkowic Śląskich i jego mieszkańców. Po miesiącach projektowania i tygodniach prac przygotowawczych przechodzimy do właściwego etapu budowy Lokalnego Centrum Biznesu - nowoczesnego i skalowalnego obiektu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom, którzy tutaj, w dynamicznie rozwijającej się części Ząbkowic Śląskich stworzą nowe, konkurencyjne miejsca pracy. Tuż za nami powstanie hala przemysłowo-magazynowa, zgodnie z najwyższymi standardami przewidujemy również uruchomienie przestrzeni administracyjnej, biurowej i socjalnej. Nie zapominamy także o infrastrukturze towarzyszącej - zielona przestrzeń i wygodne parkingi. To tylko i aż 6000 m², które, w co głęboko wierzę, napędzą rozwój lokalnego przemysłu i regionalnych usług - mówił Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE.

 

Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć Posła na Sejm RP Marcina Gwóździa - szczególnego patrona tego sukcesu, bez którego wyjątkowego zaangażowania nie doszłoby do spotkania w Ząbkowicach Śląskich przy okazji symbolicznego wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu. - Marzenia się spełniają! Wielokrotnie o tym rozmawialiśmy, ale dzięki zarządowi Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej te marzenia dzisiaj mogą się spełnić. To jest początek inwestycji w Gminie Ząbkowice Śląskie jeśli chodzi o infrastrukturę przemysłowo-magazynową. Ta hale będzie zatem elementem czegoś dużo większego - mówił podczas konferencji Poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź. 

 

Hala liczyć będzie ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztować będzie ok. 23 mln zł.

 

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca (jako lider konsorcjum) oraz PW Pasek Sp. j. z Będzina (jako członek konsorcjum). Wykonawcy zapewniają, że rozpoczęte już prace zamkną się w ustalonym w umowie terminie, czyli do końca czerwca 2023 roku. Strefa zatem konsekwentnie realizuje program budowy hal magazynowo-produkcyjnych na Dolnym Śląsku, które budowane są z myślą o małych i średnich firmach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy